Guru Internetu i UAM
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

W czwartek, 13 kwietnia, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podpisał porozumienie o współpracy z firmą Netguru. Organizacja świadczy kompleksowe usługi konsultingowe z zakresu tworzenia aplikacji webowych i mobilnych, integracji systemów, a także projektowania i tworzenia autorskich rozwiązań programistycznych dla klientów z Europy Zachodniej, Azji, Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Na współpracy Netguru z Uniwersytetem skorzystają nie tylko studenci kierunków informatycznych, ale także biznesowych oraz ekonomicznych. Studenci będą mogli m.in. poznać tajniki programowania i dowiedzieć się, jak „od kulis” wygląda tworzenie startupów.
Pracownicy Netguru przybliżą im najskuteczniejsze metodologie zarządzania projektami i przeprowadzą warsztaty z posługiwania się popularnymi narzędziami do zarządzania projektem. Jak obiecują przedstawiciele firmy, studenci UAM będą mogli także poznać najważniejsze przyczyny upadku wiele biznesów i dowiedzą się, co zrobić, aby do tego nie dopuścić.
Na swoim koncie Netguru ma już ponad 180 ukończonych projektów z różnych branż dla klientów zarówno z wielkich korporacji, jak i start-upów we wczesnej fazie rozwoju. Głównym celem każdego z projektów jest osiągnięcie celów biznesowych klienta.
To już kolejna umowa o współpracy podpisana w ostatnim czasie przez Uniwersytet z firmami, które oferują praktyczną wiedzę, staże i praktyki dla studentów. Taką umowę podpisano ostatnio także z firmą Franklin Templeton Investments Poland .

W spotkaniu uczestniczyli:
- p. Wiktor Schmidt – Prezes Zarządu Netguru sp. z o.o,
- p. Aleksandra Kaczmarek - HR Manager,
- p. Marianna Pruchniak,

- prof. dr hab. Marek Nawrocki – Prorektor UAM ds. informatyzacji i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym,
- prof. dr hab. Jerzy Kaczorowski – Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM,
- prof. UAM dr hab. Marek Wisła - Prodziekan WMiI UAM,
- prof. UAM dr hab. Jerzy Szymański – Prodziekan WMiI UAM.