Prawa człowieka w oczach akademików, prasy i organizacji pozarządowych
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

„Polityka Unii Europejskiej w dziedzinie praw człowieka wobec ONZ i organizacji regionalnych” to temat ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się od 21 do 22 kwietnia w salach Delta i Epsilon Wydziału Prawa i Administracji UAM (Aleja Niepodległości 53). Spotkanie podsumuje wyniki projektu badawczego „Fostering human rights among European (external and internal) policies”, dotyczących roli UE jako aktywnego uczestnika mechanizmów międzynarodowej ochrony praw człowieka ONZ oraz partnera dla regionalnych systemów ochrony tych praw w Europie i poza nią.

Wśród prelegentów znajdą się m.in.: prof. Roman Kuźniar, dr Marek Prawda, dr Achilles R. Henczel, prof. Hanna Suchocka, prof. Zdzisław Kędzia, prof. Anna Wyrozumska oraz prof. Hanna Machińska. W programie konferencji zaplanowano także panel medialny – wydarzenie, podczas którego naukowcy wymienią poglądy z przedstawicielami redakcji i organizacji pozarządowych.

Konferencja jest organizowana przez zespół grantu FRAME, w skład którego wchodzi grupa naukowców z Katedry Prawa Konstytucyjnego WPiA UAM oraz Poznańskiego Centrum Praw Człowieka PAN. Projekt był realizowany w latach 2013-2017 przez konsorcjum 13 europejskich i 6 pozaeuropejskich jednostek naukowych pod przewodnictwem Katholieke Universiteit Leuven (Belgia) oraz EIUC – European Inter-University Centre for Human Rights and Democratisation (Wenecja).

Dodatkowe informacje oraz program wydarzenia znajdują się w załącznikach oraz na stronach: https://web.facebook.com/events/434920090192455/ i http://www.fp7-frame.eu/reports/

Informację wprowadził/a: Agnieszka Książkiewicz