Prof. Schumacher z medalem za zasługi
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

20 kwietnia 2017 r., w Gabinecie Rektora UAM, medalem Za Zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odznaczony został prof. Leonhard Schumacher. Akademik jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji, a zarazem jednym z najwybitniejszych badaczy niemieckich, zajmujących się dziejami starożytnego Rzymu. Od wielu lat współpracuje z Wydziałem Historycznym oraz Instytutem Kultury Europejskiej UAM. Dzięki prof. Schumacherowi na stypendiach naukowych w Kilonii, Duisburgu i Moguncji przebywali nie tylko naukowcy, ale także studenci w ramach programów Socrates, Erasmus, a także grantom DAAD.

Profesor Leonhard Schumacher znany jest z ogromnej życzliwości, która stała się wręcz legendarna. Prof. Leszek Mrozewicz podczas laudacji wspominał, że prof. Schumacher udostępnił swoje własne mieszkanie studentkom z Polski, które zbyt wcześnie przyjechały na stypendium do Niemiec. Sam wyprowadził się na kilka dni do rodziny, zostawiając żakom pełną lodówkę.

Fot. Przemysław Stanula

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Przemysław Stanula

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.