Maj z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 06-06-2017

Znamy już program tegorocznej Wielkiej Majówki UAM 2017. O harmonogramie uniwersyteckiego święta mówili w piątek 21.04, na konferencji prasowej przedstawiciele Władz Rektorskich oraz organizatorzy poszczególnych wydarzeń. W planach na nadchodzący miesiąc są m.in. majówka w Ogrodzie Botanicznym UAM, studenckie Wielkie Grillowanie czy bicie rekordu Guinnessa w przysiadach podczas Dnia Sportu.

Wielka Majówka UAM 2017 rozpocznie się 1 maja rodzinną Majówką w „Botaniku”, która potrwa 3 dni. 7. maja, w rocznicę inauguracji roku akademickiego we Wszechnicy Piastowskiej, zaplanowano Koncert z okazji 98-lecia Uczelni. W kolejnych dniach odbędą się: XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, otwarcie wystawy Rektorzy Almae Matris Posnaniensis 1919 – 2019, International Student’s Day, Dzień Sportu, Wielkie Grillowanie, VI Kongres Kół Naukowych UAM, Dni Otwarte Funduszy Europejskich, ogłoszenie wyników Poznańskiej Nagrody Literackiej, Noc Muzeów UAM, spotkanie z cyklu Uniwersyteckie Wykłady na Zamku, Dni Różnorodności Kulturowej, Festiwal Kultury Studenckiej Kulminacje oraz finał Konkursu Plastycznego im. Piotra Wójciaka pt. „Kalejdoskop Współczesności”. Wielka Majówka potrwa aż do 26 maja.

Do udziału w proponowanych imprezach Uniwersytet zaprasza nie tylko społeczność akademicką, lecz także wszystkich mieszkańców Poznania i okolic.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń znajdziecie Państwo w załączniku. Informacje będą także publikowane na stronie http://jubileusz.amu.edu.pl/

Informację wprowadził/a: Agnieszka Książkiewicz