Międzynarodowy koncern daje szanse rozwoju przyszłym informatykom UAM
Wiadomość, opublikowana 23-05-2017

Prof. Marek Nawrocki, Prorektor UAM ds. informatyzacji oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym i Paweł Pyszlak, Head of Roche Global IT Solutions podpisali w środę, 26 kwietnia umowę o współpracy pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a firmą Roche.

Dzięki temu studenci uczelni będą mieli możliwość nie tylko poznania partnera, lecz także pisania prac dyplomowych w zgłoszonych przez firmę tematach, przy mentoringu ekspertów z Roche. Takie przykłady już są. Studenci Wydziału Matematyki i Informatyki realizują prace dotyczące np. systemów informatycznych służących do rozpoznawania opakowań leków oraz sterowania wykresami przy pomocy gestów.

Duży, lokalny pracodawca zaangażowany będzie także we współtworzenie i opiniowanie programu nauczania w celu jego jak najlepszego dostosowania do wymogów współczesnego rynku pracy. Wśród korzyści, jakie niesie za sobą dla UAM podpisanie umowy, znajduje się również łatwe uzyskania wiedzy o potrzebach i oczekiwaniach względem absolwentów czy możliwość współpracy badawczo-rozwojowej kadry naukowej UAM z firmą.

Podczas podpisania porozumienia obecni byli zarówno przedstawiciele firmy Roche, jak i Wydziału Matematyki i Informatyki UAM. To właśnie na terenie WMiI tego samego dnia, od godz. 18:00 trwać będzie spotkanie dla studentów poświęcone tematyce HealthIT, Advanced Analytics i Bioinformatics, organizowane we współpracy z Roche (http://code4life.pl/meetups/start).

Grupa Roche, z siedzibą główną w Bazylei w Szwajcarii, jest liderem wśród firm zajmujących się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia. Siłą firmy są dwa współpracujące działy: farmacja i diagnostyka. Roche, będąc największą na świecie firmą biotechnologiczną, dostarcza szeroką gamę leków stosowanych w takich dziedzinach terapeutycznych jak: onkologia, wirusologia, choroby zapalne, metaboliczne oraz centralnego układu nerwowego. Firma jest również światowym liderem w dziedzinie diagnostyki in-vitro, diagnostyki onkologicznej oraz pionierem w zakresie kompleksowej opieki diabetologicznej. Strategia Roche koncentrująca się na medycynie personalizowanej ma na celu dążenie do dostarczania leków i systemów diagnostycznych, które przyczynią się znacząco do poprawy jakości zdrowia oraz przedłużenia życia pacjentów.

To już kolejna umowa o współpracy podpisana w ostatnim czasie przez Uniwersytet i WMiI z firmami, które oferują praktyczną wiedzę, staże i praktyki dla studentów. Taką umowę podpisano ostatnio także z firmą Franklin Templeton Investments Poland oraz Netguru.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska