UAM w Finale Imagine CUP 2017
Wiadomość, opublikowana 23-05-2017

Dwie drużyny z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz jedna z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, zakwalifikowały się do światowych finałów Imagine Cup 2017. Jest to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów, organizowany przez firmę Microsoft.

Jest to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów, organizowany przez firmę Microsoft. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć oprogramowanie w jednej z trzech kategorii: projekty społeczne, gry i innowacje. W czwartek 27 kwietnia w Warszawie odbył się krajowy finał konkursu. W sierpniu polscy laureaci spotkają się z drużynami z innych krajów podczas międzynarodowych finałów w Seattle (USA). Zwycięzcy otrzymają nagrodę - 100 tysięcy dolarów.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii gry (Games) stanęła drużyna Pyra Squad z UAM. Ich gra The Blindness pozwala zanurzyć się w świecie fantasy, zbudowanym całkowicie z muzyki, efektów dźwiękowych i narracji. Stworzyli oni grę, z której mogą korzystać także osoby niewidome. Pozostali użytkownicy mogą poczuć, jak to jest być osobą pozbawioną tego zmysłu. W kategorii innowacje (Innovation) jury przyznało pierwsze miejsce zespołowi MIDI Studio Team z UAM. Ich projekt - interfejs MiDi Studio VR - pozwala użytkownikowi tworzyć i modulować dźwięki za pomocą dostępnych wirtualnych instrumentów. Aplikacja może służyć zarówno do komponowania, jak i do wykonywania muzyki na żywo.