MEDAL ZA ZASŁUGI DLA PROF. PIÉRARTA
Wiadomość, opublikowana 23-05-2017

11 maja, Senat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przyznał prof. Marcelowi Piérartowi medal za Zasługi dla UAM. Odznaczenie wręczyła Prorektor Uczelni prof. Bogumiła Kaniewska.

Profesor Marcel Piérart jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Miséricorde we Fryburgu. Jest filologiem klasycznym, archeologiem i historykiem, a badawczo zajmuje się Grecją antyczną.

Współpraca Pana Profesora z naszym Uniwersytetem sięga 1989 roku i trwa do dziś. Jego osobiste zaangażowanie, otwartość i życzliwość owocuje nie tylko wieloma kontaktami, ale również trwałymi więzami partnerstwa i przyjaźni. Dzięki Panu Profesorowi nasi studenci mogli przebywać na studiach i stypendiach naukowych we Fryburgu.

Wniosek o wyróżnienie przedstawili wspólnie Dziekan Wydziału Historycznego UAM oraz Dyrektor Instytutu Kultury Europejskiej

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska