Studenci o społeczeństwie obywatelskim w czasie "burzy i naporu"
Wiadomość, opublikowana 23-05-2017

„Obecnie przeżywamy czas turbulencji, burzy i naporu jeśli chodzi o przyszłość ochrony praw obywatelskich, ale także rolę jaką ma pełnić społeczeństwo obywatelskie w zapewnieniu przestrzegania gwarancji konstytucyjnych. W tak trudnym czasie obecność na konferencji podejmującej ten temat, to nie tylko prawo, ale wręcz obywatelski obowiązek” – tymi słowami, do udziału w VI Kongresie Kół Naukowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zaprasza Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar. W tym roku spotkanie odbywa się pod hasłem „Społeczeństwo obywatelskie” i potrwa od 16 do 17 maja w Collegium Iuridicum Novum w Poznaniu przy al. Niepodległości 53.

We wtorek 16 maja o godz. 11:00 Kongres, otworzy panel ekspercki, w którym udział wezmą prof. Hanna Suchocka – Premier RP w latach 1992-1993, prof. Marek Zubik – sędzia Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzej Rzepliński – Prezesa Trybunału Konstytucyjnego w latach 2010-2016, Stanisław Trociuk – zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich oraz prof. Waldemar Łazuga – specjalista historii powszechnej XIX i XX wieku.

Kongres Kół Naukowych to jedna z najważniejszych inicjatyw podejmowanych przez studentów Uniwersytetu w ostatnich latach. Jest największą cyklicznie organizowaną konferencją młodych naukowców na UAM. W tym roku, w związku z 20. rocznicą uchwalenia Konstytucji RP, poświęcony jest refleksji nad tym najważniejszym w systemie aktem prawnym. Kongres stanowi skuteczne wsparcie dla młodych naukowców, dając możliwość podjęcia samodzielnej działalności naukowej.

Szczegółowy harmonogram spotkań w załączniku.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska