Jubileusz prof. Stanisława Puppla
Wiadomość, opublikowana 23-05-2017

W dniu 15 maja 2017 roku Prof. zw. dr hab. Stanisław Puppel obchodzi Jubileusz 70-lecia Urodzin. Z tej okazji o godzinie 12:00 w Sali Lubrańskiego (Collegium Minus) Jubilat spotkał się z władzami Uczelni, władzami i pracownikami Wydziału Neofilologii UAM, najbliższymi współpracownikami, przyjaciółmi oraz swoimi uczniami.

Profesor Puppel jest pomysłodawcą, założycielem i kierownikiem unikatowej Katedry Ekokomunikacji, którą kieruje nieprzerwanie od 2002 roku. W tym charakterze może być śmiało uważany za właściwego założyciela poznańskiej szkoły ekolingwistyki.

Zainteresowania naukowe Jubilata obejmują psycholingwistykę, ewolucję języka i komunikacji, komunikologię, szeroko potraktowaną ekolingwistykę oraz unikatowy kierunek rozwoju językoznawstwa pod nazwą 'reolingwistyka'. Profesor Puppel jest autorem ponad 150 prac, wypromował 29 doktorów oraz 240 magistrów.

Podczas poniedziałkowej uroczystości Jubilatowi wręczono Jemu dedykowany obszerny tom jubileuszowy czasopisma Scripta Neophilologica Posnaniensia, które Jubilat założył w 1999 roku na okoliczność 80-lecia istnienia naszego Uniwersytetu.

Fot. Przemysław Stanula

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska