Honory od Rady Miasta Kalisza
Wiadomość, opublikowana 23-05-2017

Rada Miasta Kalisza zadecydowała w czwartek 18 maja o przyznaniu Kanclerzowi UAM Stanisławowi Wachowiakowi honorowej odznaki Zasłużony dla Miasta Kalisza. Wnioskował o to dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu.

W uzasadnieniu napisał o znaczącym wkładzie Kanclerza UAM w stworzenie i rozwój uniwersyteckiej jednostki w Kaliszu. „Pan Kanclerz miał współdecydujący głos w podjęciu inicjatywy włączenia Wydziału w wieloletni plan rozbudowy Uniwersytetu, co zaowocowało inwestycjami na kilkadziesiąt milionów złotych” - napisał w uzasadnieniu dziekan, prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz. Stanisław Wachowiak pełni swoją funkcję od 28 lat. Jest przewodniczącym Kolegium Kanclerzy państwowych szkół wyższych miasta Poznania oraz członkiem Kolegium Rektorów poznańskich państwowych szkół wyższych. Odznaczony jest m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Kaliscy radni zdecydowali dziś także, że odznakę Zasłużony dla Miasta Kalisza otrzyma obchodzący XX-lecie działalności, Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM, zaś Nagroda Miasta Kalisza trafi do jego dyrygentki, dr Beaty Szymańskiej.
Wręczenie nagród i odznaczeń odbędzie się na uroczystej sesji Rady Miasta Kalisza na początku czerwca.