Międzynarodowa gra militarna z udziałem studentów
Wiadomość, opublikowana 23-05-2017

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Fundacja Fort zapraszają na niezwykłe seminarium naukowe. Pod koniec kwietnia grupa 30 studentów kierunku Bezpieczeństwo Narodowe wcieliła się w rolę ludności cywilnej, w objętym konfliktem zbrojnym fikcyjnym mieście Sturok. Teraz spotkają się, by wspólnie z organizatorami wymienić się zdobytymi w ten sposób doświadczeniami. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 22 maja, o godzinie 16:45 w sali 126 WNPiD (ul. Umultowska 89a).

Podczas kwietniowego wydarzenia symulowano działania bojowe w terenie zurbanizowanym. Udział studentów, w roli ludności cywilnej, zwiększył realizm rozgrywki oraz umożliwił rozbudowanie scenariusza o zadania dla „żołnierzy” i „mieszkańców” związane z zapewnieniem dostaw wody i pożywienia oraz próbą normalnego życia w mieście (ślub, pogrzeb i in.).

Manewry odbyły się na Poligonie w Wędrzynie w dniach 27-30 kwietnia 2017 roku. Wzięło w nich udział ponad 600 graczy z 10 krajów. Symulacja odbyła się w ramach ASGARD EVENTS. Są to międzynarodowe gry militarne z wykorzystaniem pneumatycznych replik broni palnej w skali 1:1 Air Soft Gun. Uczestnicy, podzieleni na strony hipotetycznego konfliktu, realizują liczne zadania taktyczne, wymagające m.in. umiejętności dowodzenia, pracy w grupie, szybkiego podejmowania decyzji, komunikacji i nawigacji.

MATERIAŁY (do wykorzystania w notce prasowej oraz informacji na www/FB):
WWW: http://asgard.events/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/asgard.events/
ZDJĘCIA Z ASGARD CITY: https://goo.gl/photos/bYjGuvo4nRHda1Kb9
ZWIASTUN ASGARD CITY: https://www.youtube.com/watch?v=7BZv-0ygdF4

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.