Santander Universidades dla UAM
Wiadomość, opublikowana 28-07-2017

W poniedziałek 26 czerwca 2017 roku JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Andrzej Lesicki, oraz Tomasz Mielniczuk, dyrektor departamentu Santander Universidades podpisali umowę o współpracy w ramach projektu realizowanego przez Bank Zachodni WBK.

Wspieranie szkolnictwa wyższego, badań naukowych oraz idei przedsiębiorczości to fundamenty polityki społecznego zaangażowania prowadzonej przez ten bank. Projekt Santander Uniwersidades został zainaugurowany w grudniu 2011 roku. Obecnie należy do niego 57 polskich uczelni wyższych z największych ośrodków akademickich, także UAM.

Zgodnie z zapisami umowy BZ WBK będzie wspierać realizację projektów oraz inicjatyw podejmowanych przez Uczelnię, a mających na celu wsparcie rozwoju akademickiego i zawodowego studentów, doktorantów i pracowników. Celem SU jest także rozwijanie działalności badawczej i edukacyjnej, umiędzynarodowienie Uczelni, wspieranie kultury innowacyjności i przedsiębiorczości, szeroko pojęta cyfryzacja oraz zatrudnialność absolwentów.

Dzięki umowie studenci UAM uzyskają możliwość uczestnictwa w programach globalnych organizowanych przez uczelnie w ramach sieci uczelni partnerskich Santander Universidades. W przypadku prac dyplomowych, magisterskich i doktorskich o tematyce bankowej studenci UAM uzyskają dostęp do materiałów źródłowych oraz konsultacji pracowników Banku.