Apel o pomoc!
Wiadomość, opublikowana 28-07-2017

6 czerwca w Korei zmarła po chorobie Katarzyna – 23-letnia studentka filologii koreańskiej, przebywająca w Seulu na stypendium. Studentka zaraziła się mononukleozą, co doprowadziło do ujawnienia choroby immunologicznej, z którą nie poradził sobie organizm. Zarówno koreańskie służby medyczne, jak i polskie służby konsularne zrobiły co w ich mocy, ale nie udało się uratować Kasi. Studentka przyjechała z Warszawy do Poznania, aby tutaj studiować wymarzony kierunek. Była wzorową studentką, zafascynowaną Koreą.

Niestety, posiadane ubezpieczenia nie starczyło na pokrycie kosztów leczenia w Korei. Rodzina Katarzyny została z długiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. W związku z tą sytuacją, UAM zainicjował na Allegro aukcję charytatywną, podczas której wylicytować będzie można m.in. piłkę z podpisami polskiej reprezentacji, 2 koszulki Łukasza Fabiańskiego z podpisami oraz tablet. Wszelkie uzyskane w ten sposób środki wesprą Mamę Kasi, Krystynę  w tym ciężkim czasie.

Informacje o zbiórce i aukcjach można śledzić pod adresem https://tinyurl.com/PomocDlaKrystyny

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.