Z wizytą w Kaliszu
Wiadomość, opublikowana 28-07-2017

W piątek w posiedzeniu Rady Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu uczestniczyli: Rektor Uniwersytetu prof. Andrzej Lesicki oraz Prorektor ds. studenckich prof. Bogumiła Kaniewska. To jedyny wydział Uniwersytetu mieszczący się poza Poznaniem. To ponad tysiąc osób na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych oraz stu kilkudziesięciu naukowców i dydaktyków.

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu istnieje od prawie 30 lat. Łączy naukę, dydaktykę i sztukę. Jest miejscem przenikania się humanistyki – filologicznej, pedagogicznej, kulturowej – muzyki, plastyki i mediów w wielu obszarach i specjalnościach.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska