Studenci z Chin w Gnieźnie
Wiadomość, opublikowana 16-08-2017

Od 11 do 22 lipca 2017 r. w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie, dla studentów z Zhejiang University Ningbo Institute of Technology, prowadzone są zajęcia szkoły letniej „Summer School: Polish Culture in the European Culture”. 34 studentów z Chin realizuje program obejmujący naukę języka polskiego oraz wiedzę na temat polskiej kultury i historii. Oprócz zajęć, uczestnicy szkoły letniej zwiedzą Gniezno, Poznań, Ostrów Lednicki oraz Biskupin. Goście z zagranicy będą mieli okazję spróbować polskiej kuchni. Szkoła letnia odbywa się po raz drugi. Organizatorem jest Zakład Teorii i Badań Interdyscyplinarnych Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.