Od blisko stu lat leży w Gabinecie Rektora
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Prawie sto lat temu, za czasów pierwszego rektora Uniwersytetu Poznańskiego, prof. Heliodora Święcickiego, w Gabinecie Jego Magnificencji Rektora położony został dywan. W każdym roku akademickim kroczy po nim wielu znakomitych gości. Teraz czas na odpoczynek i regenerację. W czasie wakacji profesjonalna tkaczka naprawia dywan, aby mógł służyć przez kolejne sto lat na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Praca polega na dorabianiu nowych oraz naprawianiu starych frędzli przy pomocy krosna hafciarskiego (krosno tkackie było zbyt małe do tej naprawy). Pani Anna mówi, że dywan z Gabinetu JMR, stworzony techniką dywanu strzyżonego, jest największym jaki przyszło jej naprawiać.