Sukces zawodniczek UAM na Mistrzostwach Świata
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

W Lipsku odbywa się najważniejsza szermiercza impreza roku, czyli Mistrzostwa Świata Seniorów. W dniach 19-27 lipca o miejsca walczy 27-osobowa reprezentacja Polski, w tym zawodnicy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Do tej pory w rywalizacji florecistek podczas championatu 6. miejsce zajęła Julia Walczyk studentka UAM z Wydziału Chemii, pokonując reprezentantki Austrii, Rosji i USA. Natomiast Hanna Łyczbińska z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych uplasowała się na pozycji 14.

Poza zawodniczkami, UAM ma także na Mistrzostwach Świata Seniorów przedstawicieli innego typu. Trenerem reprezentacji Polski florecistek jest pracownik Szkoły Wychowania Fizycznego i Sportu Paweł Kantorski, a wśród sędziów prowadzących wiele pojedynków, zobaczyć można Andrzeja Witkowskiego – kierownika administracyjnego obiektów sportowych na UAM.

W przyszłym miesiącu Julia Walczyk, Hanna Łyczbińska oraz Julia Chrzanowska będą walczyły na XXIX Letniej Uniwersjadzie w Tajpej na Tajwanie.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska