Spędź wakacje z Superbohaterami!
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Blisko 10 tys. tytułów– czy wystarczy wakacji, aby to wszystko przeczytać? Na pewno nie! W Bibliotece Uniwersyteckiej każdy amator komiksów znajdzie coś dla siebie – są tu najnowsze pozycje komiksowe zarówno dużych wydawnictw zagranicznych, jak i pozycje z rodzimego rynku. BU znajduje się wśród bibliotek, do których wydawcy są zobowiązani przesyłać egzemplarz obowiązkowy. Dzięki temu wszyscy czytelnicy zainteresowani tą tematyką mogą na bieżąco zapoznawać się z nowościami.

„NOVA. Czytelnia Gazet i Komiksów” powstała dla tych, którzy zajmują się historią komiksu oraz samym ich fenomenem, bo takiego miejsca w Polsce nie było. Brakowało materiałów źródłowych, przez co praca badaczy była utrudniona. Pracownicy starają się gromadzić pełen zbiór komiksów reprezentujący polską kulturę. Jeśli chodzi o komiksy zagraniczne, kolekcja uzupełniana jest o tytuły nagradzane lub istotne dla rozwoju gatunku.

Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat Czytelni NOVA: http://uam.platontv.pl/show/6471

Informację wprowadził/a: Przemysław Stanula

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.