Studenci opanują nadmorskie Łazy
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Prawie 1300 studentów pierwszego roku z całej Polski weźmie udział w tegorocznym Campusie Studenckim w nadmorskich Łazach. Wśród poznańskich uczelni najwięcej będzie studentów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Campus rozpocznie się we wtorek 5 września i potrwa do niedzieli.  Podczas spotkania studenci będą mieli okazję poznać się ze sobą i zaadaptować do studenckiego środowiska. Campus to szansa na znalezienie nowych przyjaciół, zainteresowań, poszerzenia swojej wiedzy oraz uczestniczenia w dziesiątkach warsztatów i szkoleń.

W tym roku studenci będą uczyć się tańczyć, zagrają w football amerykański i wezmą udział w warsztatach kabaretowych. Zaplanowano też koncerty muzyczne i wspólne zabawy. Studentów odwiedzą władze rektorskie poszczególnych uczelni.

Grupa ok. 400 osób z UAM wyruszyła do Łaz wspólnie z pl. Adama Mickiewicza. Studenci stawili się już o 6:30, a wyjazd nastąpił kilka minut po godzinie 7:00.