ISA Lab na WNS UAM
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

18 września 2017 r. o godz. 9:30, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej, prof. Ryszard Naskręcki, otworzył piętnastą odsłonę ISA Lab for PhD Students in Sociology. Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez International Sociological Association wraz z Instytutem Socjologii UAM oraz fundacją Haverford Institute of Public Sociology. Uczestnicy zjazdu, kierowanego do doktorantów z zagranicy, pochylą się nad tematem: Struggles for Substantive Citizenship, Community Building in Troubled Times for Democracy.

Celem Laboratorium Doktoranckiego jest stworzenie sprzyjających warunków do zaprezentowania i przedyskutowania ustaleń powstających prac doktorskich. Każdy z uczestników przedstawi badane przez siebie zagadnienia, korespondujące z motywem przewodnim wydarzenia, lecz najwięcej czasu zostanie poświęcone na konstruktywną krytykę pomysłów oraz rozwijające spostrzeżenia i refleksje. W programie przewidziane są wystąpienia czołowych postaci polskiej socjologii, m.in. Grażyna Skąpska czy Jan Sowa, a także zagranicznych gości. ISA, która jest głównym organizatorem wydarzenia, została powołana do życia w 1948 roku z inicjatywy Social Science Department of Unesco. Organizuje m.in. ogólnoświatowej kongresy Socjologiczne (pierwszy odbył się w Bułgarii w 1970 roku), specjalistyczne konferencje socjologiczne, a także obejmuje zakresem działalności organizacyjnej i popularyzatorskiej cały glob.
Program wydarzenia znajduje się w załączniku.