Specjaliści od IT Polska Press na UAM
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

20 września 2017 r. Prorektor UAM ds. informatyzacji i współpracy z gospodarką, prof. Marek Nawrocki oraz Prezes Zarządu Polska Press Sp. z o.o. Dorota Stanek, podpisali umowę o współpracy. Na spotkaniu obecna była także Magdalena Chudzikiewicz, dyrektor zarządzająca Pionu Internet, IT i marketingu. To właśnie specjaliści z tego działu, który ma centralę w Gdańsku, w ramach zawartego porozumienia będą prowadzić zajęcia dla studentów Wydziału Matematyki i Informatyki dotyczące projektowania user experience, czyli budowania  produktów interaktywnych ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, aby korzystanie z nich dostarczało użytkownikom pozytywnych doświadczeń.

- Dla naszej Grupy najważniejsze jest, aby współpracować z wartościowymi partnerami. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jest wyjątkowym Uniwersytetem. Bardzo cieszymy się, że będziemy bogatsi o takie doświadczenia – mówi prezes Dorota Stanek.

- Od wielu lat misją Uniwersytetu jest pozyskiwanie jak najlepszych partnerów z biznesu do współpracy. W przypadku tej umowy, mamy zapewnioną wiedzę najlepszych specjalistów w zakresie IT. Dlatego jej beneficjentem jest Wydziałem Matematyki i Informatyki. Jestem przekonany, że zajęcia, które zaoferują nam partnerzy umowy, będą cieszyć się ogromnym zainteresowaniem – dodaje prof. Marek Nawrocki.

W przyszłości obie strony nie wykluczają współpracy w przetwarzaniu danych. -Dysponujemy gigantycznym potencjałem, który bardzo chętnie udostępnimy w zakresie przetwarzania, wyciągania wniosków i analiz – dodaje Magdalena Chudzikiewicz.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska