Uniwersytet Otwarty UAM rozpoczyna drugi rok działalności debatą o szkolnictwie wyższym
Wiadomość, opublikowana 06-10-2017

Z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego UO zaprasza na debatę o przyszłości szkolnictwa wyższego w Polsce. Pretekstem jest Narodowy Kongres Nauki w Krakowie i przedstawiony tam projekt nowej ustawy. Jest wiele pytań i wątpliwości, jest spór o autonomię uczelni i jej granice. W dyskusji wezmą udział: prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk, prorektor UAM ds. kształcenia i prof. UAM dr hab. Jacek Guliński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w latach 2012-2014.

Debata odbędzie się 4 października 2017 roku o godz. 16.30 w Sali Lubrańskiego w Collegium Minus, przy ul.Wieniawskiego 1.

Przypominamy - UO to inicjatywa przeznaczona przede wszystkim dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski, od 16 roku życia aż po najstarszych, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia. Oferuje kursy w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich, które trwają cały semestr (najczęściej od 15 do 30 godzin).

W pierwszym roku działalności w ramach trzech trymestrów UO zaproponował 199 kursów. Zapisały się na nie 3224 osoby. W projekcie uczestniczyło 161 wykładowców.

Więcej informacji na temat Uniwersytetu Otwartego znajduje się na stronie: https://uo.amu.edu.pl/strony/aktualnosci