Comics Wars – Dzień Superkobiet w Bibliotece Uniwersyteckiej
Wiadomość, opublikowana 19-10-2017

Pierwsza sobota października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, upłynęła pod znakiem komiksów. Comics Wars, to impreza, która na trwałe wpisała się w kalendarz imprez dla fanów komiksów. W tym roku wydarzenie zostało podzielone na trzy bloki tematyczne:

- Dzień Superkobiet - superkobiety w komiksie mają długą i przepiękną tradycję, a ten blok ją przybliżył. Była to możliwość otwarcia dyskusji o komiksowych heroinach oraz ich udziale w ratowaniu świata. Uczestnicy mogli posłuchać o Batgirl czy Wonderwoman.
- Dzień Batmana - panel poświęcony postaci Mrocznego Rycerza z okazji jego kolejnych urodzin. Można było dowiedzieć się m.in. jak wyglądał Batmobil na przestrzeni ostatnich dekad, czy jak zmienił się jego kostium w ciągu 50 lat. W ramach tego panelu rozdane zostały darmowe okolicznościowe komiksy sprowadzone specjalnie z USA.
- 24 godzinne rysowanie komiksów - to wymyślone w USA, coroczne wyzwanie rzucone rysownikom i scenarzystom. Zadaniem każdego uczestnika było wymyślenie i narysowanie 24 stronicowego komiksu w 24 godziny na zadany temat. Start w samo południe w sobotę.
W programie imprezy znalazły się również ciekawe wystawy tematyczne, sklepy z komiksami od małych i dużych wydawców oraz atrakcje dla dzieci, w tym dwugodzinne warsztaty z tworzenia komiksu przez najmłodszych.

Więcej informacji:
facebook.com/czytelnianova