Porozmawiajmy o Konstytucji
Wiadomość, opublikowana 19-10-2017

„Konstytucyjne gwarancje wolności i praw człowieka. Czy nadal obowiązują?”, „Czy wolność słowa i wolność prasy są rzeczywiście potrzebne społeczeństwu i państwu?”, „Konstytucja jako źródło obowiązków państwa w stosunku do obywatela” – to tylko niektóre tematy, które zostały poruszone podczas konferencji pt. „Konstytucja RP z 1997 r. – założenia teoretyczne a praktyka". Spotkanie odbyło się w środę, 11 października, w budynku Collegium Minus (ul. Wieniawskiego 1, sala 17). Pretekstem do organizacji wydarzenia jest 20-lecie wejścia w życie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Honorowym patronatem Konferencję objęli: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzej Lesicki, Przewodniczący Komisji Weneckiej Gianni Buquicchio, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz  Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE.

Szczegółowy program Konferencji w załączeniu.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska