Co słychać poza Europą?
Wiadomość, opublikowana 29-11-2017

24 oraz 25 października na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona bieżącej polityce pozaeuropejskiej oraz zmianom zachodzącym w świecie i poszczególnych regionach świata. Spotkanie zatytułowane "Beyond Europe Politics and Change in Global and Regional Affairs" rozpocznie się o godzinie 10:00 w budynku WNPiD przy ul. Umultowskiej 89a.

Głównym celem wydarzenia jest uchwycenie dynamiki i kierunku zmian zachodzących na obszarze pozaeuropejskim. Konferencja będzie także forum dyskusji pomiędzy badaczami, dyplomatami, a także przedstawicielami różnych instytucji jak i przedsiębiorstw. Spotkanie umożliwi nie tylko lepsze zrozumienie różnych procesów zachodzących poza Europą, ale także będzie świetną okazją do nawiązywania kontaktów i wspólnych przedsięwzięć naukowych a inicjatywa może stać się stałym punktem w kalendarzu WNPiD UAM.

W konferencji udział wezmą Ambasadorzy Argentyny, Peru oraz Turcji, a także naukowcy z Polski i zagranicznych ośrodków akademickich. Międzynarodowa konferencja naukowa organizowana jest przez Zakład Pozaeuropejskich Studiów Politycznych wraz z Zakładami Studiów Strategicznych, Studiów nad Bezpieczeństwem oraz Stosunków Międzynarodowych. Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim.


Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.