V Debata Akademicka o edukacji
Wiadomość, opublikowana 29-11-2017

Jakiej edukacji Polacy potrzebują? – to tytuł V Debaty Akademickiej organizowanej wspólnie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Jest to nawiązanie do książki wybitnego historyka, Jerzego Jedlickiego „JAKIEJ CYWILIZACJI POLACY POTRZEBUJĄ? Studia z dziejów i wyobraźni XIX wieku", PWN Warszawa 1988.

O rozwoju cywilizacyjnym Polski zadecyduje edukacja oraz wychowanie obecnego i kolejnych młodych pokoleń Polaków. Stąd też uczestnicy debaty spróbują odpowiedzieć na pytania: Jakiej edukacji i jakiego systemu wychowania Polacy potrzebują u schyłku drugiej dekady XXI wieku w dobie szans i zagrożeń, które niesie globalizacja i rozwój technologiczny? Czego i jak polska szkoła powinna uczyć? Jakie wartości i w jaki sposób powinna promować?

W V Debacie Akademickiej wezmą udział:
* dr Iwona Chmura- Rutkowska, Wydział Studiów Edukacyjnych UAM,
* prof. Stanisław Dylak, Wydział Studiów Edukacyjnych UAM,
* dr hab. Jan Fazlagić, prof. nadzw. UEP Katedra Badań i Rynku UEP,
* prof. dr hab. Aldona Andrzejczak, prof. zw. UEP, Katedra Edukacji i Rozwoju Kadr UEP.

Debata odbędzie się w poniedziałek, 20 listopada, o 17.00 w Sali Lubrańskiego, Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego 1.

Link do filmu zapowiadającego V Debatę Akademicką:
https://www.youtube.com/watch?v=SAMimeuL6oM


Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.