Galeria bez domu
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

9 stycznia w Urzędzie Miasta Poznania przy pl .Kolegiackim 17 o godzinie 13.00 odbędzie się wernisaż wystawy GALERIA BEZ DOMU. Wystawa jest inspirowana kampanią społeczną „Zaadoptuj Kamizelkę", która zwracała uwagę na problem uchodźców i ich adaptacji w społeczeństwie. Podczas wizyty kamizelki w jednej ze szkół, uczniowie spontanicznie przygotowali rysunki dla dzieci przebywających w obozach dla uchodźców.

„GALERIA BEZ DOMU. Dzieci nie mają uprzedzeń, uczmy się od nich" to rysunkowe, pisemne i dźwiękowe pocztówki od uczniów poznańskich szkół dla dzieci przebywających w obozach dla uchodźców w Grecji i we Włoszech. Po prezentacji w Urzędzie Miasta Poznania wystawa wyruszy w podróż i odwiedzi wiele miejsc w Poznaniu, Polsce, Europie.