Amerykańscy studenci prestiżowej Wharton School odwiedzą UAM!
Wiadomość, opublikowana 24-07-2018

Wharton School to uczelnia, którą ukończyli m.in. prezydent USA Donald Trump, jego córka Ivanka Trump, czy ekonomista Jeremy Rifkin.

Od 22 lipca grupa czternastu studentów gości na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Są to studenci studiów magisterskich na połączonych kierunkach MBA i International Relations (Lauder Institute).

Podczas tygodniowego pobytu w Poznaniu wysłuchają wykładów profesorów UAM i Uniwersytetu Ekonomicznego: dra Tomasza Brańki, prof. Ewy Mińskiej-Struzik oraz prof. Moniki Dobskiej. Odwiedzą także przedsiębiorstwa takie jak Amazon Polska w Sadach oraz Solaris&Coaches w Bolechowie. W planach mają także zwiedzanie Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie połączone z wykładem wnuka pisarza – prof. Radosława Fiedlera z UAM. Studenci spotkają się również z prezydentem Poznania i zwiedzą poznański Stary Rynek.

Poznań jest czwartym i ostatnim etapem podróży studentów Wharton School, po wcześniejszym pobycie w Paryżu, Sztokholmie i Frankfurcie nad Menem.

Wharton School to historycznie najstarsza wyższa szkoła biznesu na świecie. Studia MBA w 2017 roku zajmują pierwsze miejsce w USA, a także pierwsze miejsce w światowym rankingu FORBES, Business Insider i News oraz World Report.