Informacje prasowe - archiwum

1 2 3 4 5
Życzenia Wielkanocne
Wiadomość, opublikowana 18-04-2017

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

życzy rzecznik prasowa Małgorzata Rybczyńska

wraz z pracownikami Biura Prasowego

Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Więcej...
Kapituła Poznańskiej Nagrody Literackiej wybiera
Wiadomość, opublikowana 21-04-2017

W czwartek, 13 kwietnia zebrała się Kapituła Poznańskiej Nagrody Literackiej. Wybierze ona laureata Nagrody im. Adama Mickiewicza oraz wskaże trzy osoby nominowane do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka. Potem zbierze się jeszcze raz, aby ostatecznie wybrać stypendystę. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbędzie się 19 maja w Centrum Kultury Zamek.

Więcej...
Rekord Guinnesa, ale nie tylko!
Wiadomość, opublikowana 21-04-2017

Nadchodzi maj – szczególny miesiąc w życiu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Proponujemy spędzić go na świeżym powietrzu, wśród wiosennej zieleni. Ale nie tylko - o szczegółach organizatorzy poszczególnych wydarzeń opowiedzą podczas konferencji prasowej poświęconej WIELKIEJ MAJÓWCE 2017.

Więcej...
WNPiD gości Ambasadora
Wiadomość, opublikowana 18-04-2017

Ramin Mehmanparast, Ambasador Islamskiej Republiki Iranu, odwiedzi w środę, 12 kwietnia, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Umultowska 89 a). Wykład Jego Ekscelencji rozpocznie się o godz. 13:15 w sali 120. Wcześniej, około godz. 12:30, istnieje możliwość przeprowadzenia wywiadu z Ambasadorem.

Więcej...
Dotychczasowy rekord to 2200 osób w przysiadzie!
Wiadomość, opublikowana 18-04-2017

10 maja na Morasku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób robiących równocześnie przysiady. Kapituła Guinness World Records® z Londynu wskazała już jak przysiadać, by wpisać się do księgi. Sposób wykonania prawidłowego przysiadu to: pozycja stojąca, zgięcie kolan aż do momentu, w którym uda będą równoległe do podłoża, powrót do pozycji stojącej. Stopy przez cały czas powinny stać płasko na ziemi. Liczba osób potrzebna do pobicia rekordu: 2201.

Więcej...
Język w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 10-04-2017

Obraz Poznania we współczesnych kryminałach, werbalizacja emocji w konfliktowych rozmowach między matkami a młodymi córkami, czy językowy obraz alarmu smogowego w Warszawie zimą 2017 roku – to tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone przez młodych naukowców podczas spotkania: „Język w Poznaniu". Ogólnopolska Studencka Językoznawcza Konferencja Naukowa odbędzie się w najbliższy piątek, 7 kwietnia, w Collegium Novum UAM. Podczas krótkich wystąpień jej uczestnicy podzielą się swoimi zainteresowaniami i przemyśleniami językoznawczymi oraz przedstawią wyniki badań własnych. Całość ma stanowić forum wymiany poglądów i doświadczeń dotyczących języka oraz zjawisk pokrewnych.

Więcej...
Biologiczne wyzwania
Wiadomość, opublikowana 10-04-2017

„Wyzwania współczesnej biologii, biotechnologii, bioinformatyki i ochrony środowiska” to temat IV Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Dydaktycznej Wydziału Biologii UAM, która odbędzie się w dniach od 6 do 8 kwietnia w Collegium Biologicum (ul. Umultowska 89). Spotkanie ma na celu wymianę informacji i poglądów na temat współczesnych problemów nauk o życiu, a szczególnie dyscyplin rozwijanych na Wydziale Biologii.

Więcej...
Księga Jubileuszowa dla prof. Czesława Karolaka
Wiadomość, opublikowana 10-04-2017

Profesor Czesław Karolak to wieloletni Dyrektor Instytutu Filologii Germańskiej oraz Kierownik Zakładu Dydaktyki Literatury Niemieckiej. W 2016 roku świętował jubileusz 70-tych urodzin i tym samym 45 twórczych lat pracy naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Czy młodzież jeszcze istnieje?
Wiadomość, opublikowana 10-04-2017

„Młodzież jako przedmiot i podmiot badań pedagogicznych”, to tytuł I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, która odbędzie się 6 i 7 kwietnia w Collegium Minus UAM oraz na Wydziale Studiów Edukacyjnych, przy ulicy Szamarzewskiego 89. Naukowcy będą debatować nad kondycją współczesnej młodzieży z wielu różnych perspektyw. Uczestnicy konferencji zastanowią się m.in. nad tym czy młodzież jeszcze istnieje, jak wygląda samotność wieku dojrzewania w opowieściach popkulturowych, a także czy młodzi są dziś bardziej przerażeni czy rozpieszczeni.

Więcej...
Samorządność, czyli zbiorowe decydowanie o własnych sprawach
Wiadomość, opublikowana 10-04-2017

Samorządność była tematem, nad którym pochylili się uczestnicy I Debaty Akademickiej pod patronatem rektorów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W poniedziałkowe popołudnie, 3 marca w Sali Lubrańskiego spotkali się nie tylko naukowcy, ale wszyscy zainteresowani hasłem „Blaski i cienie samorządów terytorialnych w Polsce”. W dyskusji wzięli udział: prof. zw. dr hab. Wanda Gaczek z UEP, prof. UAM, dr hab., Jacek Kotus z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, prof. UAM, dr hab. Krystian Ziemski z Wydział Prawa i Administracji UAM oraz dr hab. Piotr Zmyślony z UEP.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.