Informacje prasowe - archiwum

1 2 3 4 5
Akademicy o Unii Europejskiej!
Wiadomość, opublikowana 16-06-2017

4 dni po wyborach w Wielkiej Brytanii naukowcy z UAM i Uniwersytetu Ekonomicznego zastanowią się, CO DALEJ Z UNIĄ EUROPEJSKĄ?

Więcej...
Jak badać dziennikarzy?
Wiadomość, opublikowana 16-06-2017

Na co dzień dociekają, dopytują i badają niemalże wszystkie aspekty życia publicznego, lecz podczas seminarium naukowego na WNPiD UAM, to oni zostaną zbadani przez naukowców. O kim mowa? Oczywiście o dziennikarzach. Seminarium naukowe „Badania empiryczne nad dziennikarzami w Polsce: doświadczenia – wyzwania – perspektywy” 9 czerwca 2017 r., organizuje Zakład Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, początek o godz. 10:00, w sali 43.

Więcej...
KOLOROWY UNIWERSYTET ROZPOCZYNA WAKACJE
Wiadomość, opublikowana 16-06-2017

Czterystu studentów Kolorowego Uniwersytetu zakończyło kolejny rok akademicki, odbierając wczoraj w auli UAM, swoje pierwsze w życiu absolutorium, z rąk Prorektor UAM ds. kształcenia, prof. UAM dr hab. Beaty Mikołajczyk. 

Więcej...
Republika Filipin swoje święto narodowe po raz pierwszy obchodziła poza Warszawą!
Wiadomość, opublikowana 16-06-2017

Uroczystość z okazji 119. rocznicy Deklaracji Niepodległości Filipin, odbyła się 7 czerwca o godz. 18:30: Ambasador Republiki Filipin w Polsce, Patricia Ann V. Paez oraz Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Andrzej Lesicki.

Więcej...
Znamy już "Młodych organiczników XXI" wieku!
Wiadomość, opublikowana 16-06-2017

Emilia Sczaniecka, Karol Marcinkowski, Dezydery Chłapowski - czy młodzi ludzie pamiętają o tych organicznikach i ich pracy? Okazuje się, że tak! W poniedziałek, 5 czerwca o godz. 12:00 w Sali Lubrańskiego (Collegium Minus UAM), 9 studentów uczelni publicznych Miasta Poznania, podczas uroczystej gali "Młodzi organicznicy XXI wieku", otrzymało nagrody za swoją postawę w życiu codziennym i kultywowanie tradycji pracy organicznej i pracy u podstaw.

Więcej...
Z Parku na Manhattanie do Sali Lubrańskiego
Wiadomość, opublikowana 06-06-2017

M3 Muzyka Matematyka Malarstwo – to przedstawienie skierowane do młodzieży szkolnej oraz studentów, podczas którego wykład z matematyki połączony zostanie z graną na żywo muzyką i malarstwem.

Więcej...
​Pierwsze Targi Mobilności Studenckiej na UAM
Wiadomość, opublikowana 06-06-2017

Dział Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu im. ​Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Parlament Samorządu Studentów tej uczelni zapraszają na pierwsze Targi Mobilności Studenckiej, które odbędą się 30 maja 2017 r., w Collegium Minus UAM, przy ul. Wieniawskiego 1. Od godz. 9:00, studenci zainteresowani możliwością wyjazdu, będą mieli okazję zdobyć niezbędne informacje na temat programów Erasmus + czy DAAD, zapoznać się z ofertą wyjazdów w ramach umów międzyuczelnianych i stypendiów Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej. Będą mogli także zdobyć informacje na temat programu MOST oraz kursów językowych oferowanych przez Szkołę Językowa UAM.

Więcej...
OBYWATELSKIE MANIFESTACJE
Wiadomość, opublikowana 06-06-2017

„Transparent – wizualny głos w debacie", „Demonstracje jako elementy dramatów społecznych", „Udział dzieci w protestach w obronie edukacji – rola płaczu i obraźliwych komunikatów w budowaniu przewagi w konflikcie z władzą", to tylko niektóre z tematów Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego pod hasłem „Dyskurs manifestacji obywatelskich w przestrzeni publicznej w Polsce 2010-2017. Warsztaty analizy dyskursu". Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 30 maja, o godzinie 10:00 w Galerii Miejskiej Arsenał (Stary Rynek 6).

Więcej...
Ambasador Azerbejdżanu na Morasku
Wiadomość, opublikowana 06-06-2017

We wtorek, 30 maja o godz. 13:15 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, odbędzie się wykład Jego Ekscelencji Hasana Aziz Hasanova, Ambasadora Azerbejdżanu w Polsce. Hasan Aziz Hasanov był ministrem spraw zagranicznych Azerbejdżanu, szefem palcówki dyplomatycznej na Węgrzech, a od 2010 roku pełni funkcję Ambasadora w Polsce. Tematem spotkania będzie Azerbejdżan wobec współczesnych wyzwań. Wykład prowadzony będzie w języku angielskim.

Więcej...
Statuetka Honorowego Hipolita Cegielskiego dla JM Rektora prof. Andrzeja Lesickiego
Wiadomość, opublikowana 06-06-2017

Prof. Andrzej Lesicki, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został uhonorowany prestiżową Statuetkę Honorowego Hipolita wraz z Godnością „Lidera Pracy Organicznej”.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.