Informacje prasowe - archiwum

1 2 3 4 5
Stypendyści Programu Kirklanda spotkają się na UAM
Wiadomość, opublikowana 23-03-2017

22 marca Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odwiedzą studenci z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy. To Stypendyści Programu Kirklanda – dwusemestralnego stażu naukowego w Polsce dla obywateli krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Ich wizyta w naszym mieście potrwa 3 dni.

Więcej...
Delegacja z Senegalu odwiedza UAM
Wiadomość, opublikowana 14-03-2017

Prof. Sidi Khoyo Fall oraz prof. Pierre Sarr z Université Cheikh Anta Diop de Dakar są gośćmi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Delegacja z zagranicy zwiedza naszą uczelnię.

Więcej...
Absolwenci z UAM zdali egzamin
Wiadomość, opublikowana 14-03-2017

Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znalazł się na trzecim miejscu, biorąc pod uwagę ich zdawalność. Wśród absolwentów naszej uczelni z roku 2016 wyniosła ona 60,8 %.

Więcej...
UAM najlepszy w naukach przyrodniczych
Wiadomość, opublikowana 14-03-2017

W rankingu CWTS Leiden Ranking 2016 nasza uczelnia znalazła się na 338 miejscu pod względem znaczenia w nauce światowej w kategorii „nauki przyrodnicze”. Tym samym UAM wyprzedził w niej wszystkie inne polskie uczelnie odnotowane w zestawieniu.

Więcej...
Prof. Marceli Kosman doktorem honorowym Uniwersytetu Opolskiego
Wiadomość, opublikowana 13-03-2017

Wybitny historyk czasów nowożytnych, prof. Marceli Kosman, zostanie doktorem honoris causa Uniwersytetu Opolskiego. Tytuł zostanie nadany podczas obchodów święta tej uczelni. Uroczystość odbędzie się 10 marca 2017 r., o godz. 11:00, w Auli Błękitnej Collegium Maius UO (pl. M. Kopernika 11).

Więcej...
Studenci przeciw oskładkowaniu młodych
Wiadomość, opublikowana 14-03-2017

„Zapowiadane zmiany, zakładające oskładkowanie umowy o dzieło i umowy zlecenia, mogą negatywnie wpłynąć na działalność zarobkową studentów. Dla zleceniodawców (czyli realnie rzecz biorąc – pracodawców) niskie koszty tychże umów stanowią poważny argument za zatrudnieniem studentów. Proponowane zmiany mogą spowodować, że studenci przestaną być postrzegani jako potencjalni pracownicy, co negatywnie wpłynie na możliwość stopniowego uniezależnienia się oraz na zdobycie jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego, które jest brane pod uwagę podczas dalszej kariery zawodowej” – tak komentuje Dominik Wysocki Przewodniczący Parlamentu Samorządu Studentów UAM zapowiedzi rządu dotyczące opodatkowania studentów i uczniów pracujących na umowy zlecenie do 26 roku życia.

Więcej...
Wykład na bis!
Wiadomość, opublikowana 14-03-2017

Zainteresowanie multimedialnym wykładem sprzed trzech tygodni spowodowało, że jego prelegenci zdecydowali się wygłosić go jeszcze raz. Prof. Radosław Dylewski oraz dr Tomasz Skirecki z Wydziału Anglistyki UAM wraz z Uniwersytetem Otwartym zapraszają na wykład: „Afro, beefy i dissy, czyli od kultury afroamerykańskiej do polskiego slangu młodzieżowego”.

Więcej...
Traktory, żłobki i edukacja
Wiadomość, opublikowana 14-03-2017

Wykładowczynie i studentki z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM wcieliły się w role wybranych historycznych postaci pedagożek, wychowawczyń i nauczycielek. W ten sposób powstały zdjęcia, które będzie można oglądać podczas „(Her)storycznej wystawy” oraz konferencji naukowej „Entuzjastki pedagogiki i edukacji”, 8 marca o godz. 9:30 na terenie WSE (ul. Szamarzewskiego 89, sala 508, hol budynku D). Spotkanie zorganizowano w Dzień Kobiet, który, jak mówią naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, postrzegamy i obchodzimy teraz inaczej niż trzy dekady temu.

Więcej...
„Doskonalenie form wspierania studentów z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym” - podsumowanie
Wiadomość, opublikowana 14-03-2017

W ostatni weekend ponad 50 osób z całej Polski przyjechało do Poznania, by wspólnie wypracować katalog dobrych praktyk w stwarzaniu warunków kształcenia studentom z niepełnosprawnościami.

Więcej...
Seryjni Poeci po raz 45
Wiadomość, opublikowana 09-03-2017

Edward Pasewicz, Maciej Woźniak i Jacek Napiórkowski będą gośćmi 45 spotkania z cyklu Seryjni Poeci, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 7 marca, o godz. 18:00 w Centrum Kultury Zamek (Scena Nowa III piętro). Rozmowę poprowadzi dr Marcin Jaworski z Zakładu Poetyki i Krytyki Literackiej Instytutu Filologii Polskie WFPiK UAM.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.