2 marca 2018 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbędzie się szósty Kongres Kół Naukowych.
Więcej...2 marca 2018 r., w Audytorium im. Józefa Paczoskiego na Wydziale Biologii UAM, odbędzie się seminarium pt. tytułem: „Ochrona Puszczy Białowieskiej. Ingerować czy nie ingerować w procesy przyrodnicze?”. W załączeniu szczegółowy program seminarium oraz streszczenie abstraktów.
Więcej...Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prezentuje swoją ofertę dydaktyczną podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy w Warszawie. Swoje stoiska ma tam ponad 80 uczelni z kraju i zagranicy. Podczas wydarzenia, kandydaci na studia mogą zapoznać się z ofertą Uniwersytetu, a także porozmawiać ze studentami, którzy uczestniczą w programie Ambasador UAM. Kontakt z Ambasadorami jest bardzo ważny dla potencjalnych studentów – mogą uzyskać odpowiedzi dotyczące samego procesu studiowania, życia studenckiego, doświadczenia czy pracę organizacji studenckich.
Więcej...21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień później w Poznaniu odbędzie się ogólnopolska debata z udziałem językoznawców, publicystów i aktorów. Debatę organizuje Prezydent Miasta Poznania, Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN oraz CK ZAMEK.
Więcej...Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zapraszają na VII Debatę Akademicką pod hasłem "My, Polacy, my Żydzi". Dyskusja odbędzie się 5 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Sali Lubrańskiego przy ul. Wieniawskiego 1.
Więcej...„GALERIA BEZ DOMU. Dzieci nie mają uprzedzeń, uczmy się od nich” – to tytuł mobilnej wystawy, której wernisaż odbył się 9.01.2018 w Urzędzie Miasta Poznania na Placu Kolegiackim. Od 8 lutego wystawa znajduje się w Collegium Minus UAM, który jest kolejnym przystankiem w podróży galerii.
Więcej...Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM zaprasza od 9 do 11 lutego na 44 finał Olimpiady Geograficznej. Podczas części pisemnej 10 lutego, uczestnicy będą rozwiązywać test, najlepsi w części ustnej 11 lutego zmierzą się w quizie geograficznym. W tym roku w Olimpiadzie Okręgowej weźmie udział 65 uczniów wielkopolskich liceów, w tym 27 uczniów z Poznania. Wszyscy są laureatami eliminacji szkolnych. Walczyć będą o tytuły najlepszych geografów, a także zwolnienie z egzaminu dojrzałości. Udział w Olimpiadzie to także okazja do zwiedzenia różnych zakątków nie tylko Polski, ale i świata. Krajowy finał Olimpiady odbędzie się w kwietniu w Zamościu. Najlepsi geografowie z całego świata spotkają się w Kanadzie.
Więcej...W dniach 1-2.02.2018 r. w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa, której tematem będzie próba wskazania obecnych i przyszłych zagrożeń dla pokojowego i harmonijnego rozwoju Europy oraz Unii Europejskiej. Konferencja będzie płaszczyzną wymiany opinii i poglądów oraz prezentacji wyników badań na temat współczesnych problemów starego kontynentu, w tym przede wszystkim zjawisk i procesów wpływających na stan i jakość europejskiego życia społecznego w różnych jego wymiarach.
Więcej...28 stycznia 2018 roku, o godz. 17:00 w Auli UAM odbędzie się koncert z okazji 250. rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego – polskiego lekarza, biologa, chemika, filozofa i publicysty-satyryka. Ten pochodzący spod Żnina Wielkopolanin, przez lata wykładał na Uniwersytecie Wileńskim, gdzie na jego wykłady uczęszczał sam Adam Mickiewicz (który o bracie Jędrzeja Śniadeckiego – Janie, pisał: „Czucie i wiara silniej mówi do mnie/Niż mędrca szkiełko i oko”). Koncert w Auli Uniwersyteckiej rozpocznie obchody urodzin naukowca. W programie: uroczyste otwarcie i wystąpienia zaproszonych gości, emisja filmu pt.: „Jędrzej Śniadecki" w reżyserii Emilii Sadowskiej, koncert muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego: Joanna Marcinkowska – fortepian, CoOperate Orchestra, Krzesimir Dębski – dyrygent, z prawykonaniem utworu „Ku Pamięci Jędrzeja Śniadeckiego".
Więcej...19 stycznia o godz. 11:00, w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie, odbędzie się debata pt.: „Współczesne rozumienie patriotyzmu”. Dyskutować będą: prof. Krzysztof Podemski, prof. Janusz Karwat, prof. Eliza Grzelak oraz Paweł Kamiński, a dr Piotr Oleksy będzie moderatorem dyskusji.
Więcej...© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.