Informacje prasowe - archiwum

4 5 6 7 8
Nowy kierunek i nowa nazwa ośrodka UAM w Pile
Wiadomość, opublikowana 04-10-2017

20 miejsc przygotowano w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile na nowym kierunku studiów pierwszego stopnia pod nazwą gospodarka wodna. Kandydaci mają jeszcze czas na zgłoszenie do 15 września.

Więcej...
Oni też oddali życie za Polskę
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Powstanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, w okupowanej przez Niemców stolicy. Pomimo że była to akcja zbrojna przeciw okupantowi nazistowskiemu, politycznie była wymierzona w ZSRR – samodzielne wyzwolenie Warszawy miało wzmocnić pozycję polskiego rządu na arenie międzynarodowej i powstrzymać sowietyzację Polski. 

Więcej...
Przy okazji święta narodowego Szwajcarii...
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Szwajcaria to kraj, który nie ma oficjalnej stolicy, kadencja prezydenta trwa tylko rok, a obywatele mówią w zależności od regionu, czterema językami: niemieckim, francuskim, włoskim i retoromańskim.

Więcej...
AZS UAM ze srebrem w Mistrzostwach Polski w Beach Soccer!
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Kobiecy zespół AZS UAM zdobył tytuł vice Mistrza Polski seniorek w Mistrzostwach Polski w Beach Soccer. Piłkarki o medal walczyły w dniach 27 – 30 lipca. Jest to siódmy krążek w siódmym występie akademiczek w Mistrzostwach polski w piłce plażowej.

Więcej...
Spędź wakacje z Superbohaterami!
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Blisko 10 tys. tytułów– czy wystarczy wakacji, aby to wszystko przeczytać? Na pewno nie! W Bibliotece Uniwersyteckiej każdy amator komiksów znajdzie coś dla siebie – są tu najnowsze pozycje komiksowe zarówno dużych wydawnictw zagranicznych, jak i pozycje z rodzimego rynku. BU znajduje się wśród bibliotek, do których wydawcy są zobowiązani przesyłać egzemplarz obowiązkowy. Dzięki temu wszyscy czytelnicy zainteresowani tą tematyką mogą na bieżąco zapoznawać się z nowościami.

Więcej...
Wolontariusz poszukiwany na Noc Naukowców!
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

„Nocne życie w twoim domu – kto kogo zjada?”, „ożywione konstrukcje z klocków lego”, czy „domowe rakietki”, to tylko niektóre, spośród 300 propozycji przygotowywanych na zbliżającą się wielkimi krokami Noc Naukowców.

Więcej...
Sukces zawodniczek UAM na Mistrzostwach Świata
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

W Lipsku odbywa się najważniejsza szermiercza impreza roku, czyli Mistrzostwa Świata Seniorów. W dniach 19-27 lipca o miejsca walczy 27-osobowa reprezentacja Polski, w tym zawodnicy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Apel Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w związku z aktualną sytuacją polityczną w kraju
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Polska jest najwyższym dobrem, jakie posiadamy. Dobrem wspólnym wszystkich obywateli, którego nikomu nie wolno niszczyć.

Środowisko akademickie z przerażeniem obserwuje narastający konflikt i podziały, nie tylko w elitach politycznych, ale i w całym polskim społeczeństwie, grożący nieprzewidywalnymi dla nas wszystkich konsekwencjami tak w kraju, jak i zagranicą.

Więcej...
Od blisko stu lat leży w Gabinecie Rektora
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Prawie sto lat temu, za czasów pierwszego rektora Uniwersytetu Poznańskiego, prof. Heliodora Święcickiego, w Gabinecie Jego Magnificencji Rektora położony został dywan. W każdym roku akademickim kroczy po nim wielu znakomitych gości. Teraz czas na odpoczynek i regenerację. W czasie wakacji profesjonalna tkaczka naprawia dywan, aby mógł służyć przez kolejne sto lat na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Praca polega na dorabianiu nowych oraz naprawianiu starych frędzli przy pomocy krosna hafciarskiego (krosno tkackie było zbyt małe do tej naprawy). Pani Anna mówi, że dywan z Gabinetu JMR, stworzony techniką dywanu strzyżonego, jest największym jaki przyszło jej naprawiać.

Więcej...
Udany rok dla UAM
Wiadomość, opublikowana 10-10-2017

Jak minął pierwszy rok w kadencji Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Andrzeja Lesickiego? Zalicza go do udanych. Ale w podsumowaniu mówi też o tym co go zaskoczyło, z czego jest dumny i co budzi jego niepokój. Nie mogło też zabraknąć życzeń na wakacyjny czas!

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.