Archiwum informacji

1 2 3 4 5
Woda to życie
Wiadomość, opublikowana 13-03-2018

12 stycznia 2018 r., na Wydziale Biologii UAM odbędzie się VII Noc Biologów. W tym roku hasło przewodnie wydarzenia brzmi: „Woda to życie”. W Nocy Biologów można będzie uczestniczyć od godz. 9:00 do 14:00 w Ogrodzie Botanicznym UAM oraz w Collegium Biologicum od godz. 16:00 do 22:00. W programie przewidziane są wycieczki, warsztaty, gra edukacyjna, laboratoria, wykłady oraz koncert muzyki przyrodniczej.

Więcej...
„Życzę Ci 9 litrów wody”
Wiadomość, opublikowana 13-03-2018

„GALERIA BEZ DOMU. Dzieci nie mają uprzedzeń, uczmy się od nich” – to tytuł mobilnej wystawy, której wernisaż odbył się 9.01.2017 w Urzędzie Miasta Poznania na Placu Kolegiackim. Pomysł na GALERIĘ BEZ DOMU zainspirowały działania związane z akcją „Zaadoptuj Kamizelkę", w której uczestniczył także UAM. Uczniowie jednej ze szkół podstawowych, do której trafiła kamizelka ratunkowa należąca wcześniej do dziecka-uchodźcy, przygotowali rysunkowe, pisemne i dźwiękowe pocztówki dla dzieci przebywających w obozach dla uchodźców.

Więcej...
Galeria bez domu
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

9 stycznia w Urzędzie Miasta Poznania przy pl .Kolegiackim 17 o godzinie 13.00 odbędzie się wernisaż wystawy GALERIA BEZ DOMU. Wystawa jest inspirowana kampanią społeczną „Zaadoptuj Kamizelkę", która zwracała uwagę na problem uchodźców i ich adaptacji w społeczeństwie. Podczas wizyty kamizelki w jednej ze szkół, uczniowie spontanicznie przygotowali rysunki dla dzieci przebywających w obozach dla uchodźców.

Więcej...
BESTStudentGRANT
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

UAM dba o rozwój najlepszych! 18 grudnia 2017 r. (w poniedziałek) o godz. 14:30 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus, poznamy 9. laureatów pierwszego konkursu BESTStudentGRANT! Zwycięzcy otrzymają do 5000 zł na realizację swojego pierwszego w życiu projektu badawczego.

Więcej...
Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla naukowców z UAM
Wiadomość, opublikowana 13-12-2017

Najlepsi przedstawiciele świata akademickiego – naukowcy, dydaktycy i organizatorzy – nagrodzeni zostali jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień polskiej nauki, Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pośród 60 przedstawicieli świata nauki, wyróżnieni zostali także pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: prof. Stefan Jurga, prof. Marek Kwiek oraz dr hab. Maria Gołda-Sobczak. Uroczystość odbyła się w Łazienkach Królewskich.

Więcej...
VI Debata Akademicka - "Współczesne migracje"
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

„Współczesne migracje” to tytuł VI Debaty Akademickiej organizowanej wspólnie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Odbędzie się ona  11 grudnia o 17.00 w CEUE UEP, sala 4.1 przy ulicy Towarowej 55.

Więcej...
Wymiana doświadczeń i dobre praktyki na UAM
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

„Uniwersytet dobrych praktyk. Przez współpracę i projekty do lepszego kształcenia” – to hasło II Dnia Jakości Kształcenia UAM, który odbędzie się dziś, 6 grudnia w Collegium Historicum na Morasku.

Więcej...
Stypendia im. dr. Jana Kulczyka
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

We wtorek, 5 grudnia, o godz. 11:30, w Sali Lubrańskiego w budynku Collegium Minus UAM przy ul. Wieniawskiego 1, już po raz XIX wręczone zostaną stypendia im. dr. Jana Kulczyka. Dofinansowanie otrzyma czworo studentów oraz czworo doktorantów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Przedstawiciele Kapituły Stypendiów zdecydowali również o przekazaniu wsparcia finansowego pięćdziesięciorgu studentom UAM z Ukrainy.

Więcej...
Uniwersytet Otwarty UAM
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

Od 24 listopada Uniwersytet Otwarty rozpoczyna zapisy na kolejny trymestr. W tym dniu na stronie: uo.amu.edu.pl ukaże się pełna oferta, ze szczegółowym opisem wszystkich proponowanych wykładów, ćwiczeń i laboratoriów. Uniwersytet oferuje 65 kursów - te najpopularniejsze z poprzednich trymestrów oraz 40 zupełnie nowych. Zajęcia rozpoczną się w połowie stycznia.

Więcej...
Koncert muzyki Indian Chiquitos w Boliwii
Wiadomość, opublikowana 29-11-2017

Jak odległy jest świat Indian Ameryki Południowej? Będzie można tego doświadczyć podczas koncertu, w czasie którego zostaną zaprezentowane utwory baroku Ameryki Hiszpańskiej. Koncert poprowadzi wybitny znawca muzyki Indian ks. prof. Piotr Nawrot. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 24 listopada, o godzinie 18:30 w budynku A Wydziału Teologicznego UAM (ul. Wieżowa 2/4).

Więcej...