:
:
Proszę przepisać tekst z obrazka:
Security key
Wygeneruj nowy obrazek

1 2 3 4 5
Wzorce polszczyzny - debata
Wiadomość, opublikowana 13-03-2018

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień później w Poznaniu odbędzie się ogólnopolska debata z udziałem językoznawców, publicystów i aktorów. Debatę organizuje Prezydent Miasta Poznania, Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN oraz CK ZAMEK.

Więcej...
My, Polacy, my Żydzi – VII Debata Akademicka
Wiadomość, opublikowana 06-03-2018

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zapraszają na VII Debatę Akademicką pod hasłem "My, Polacy, my Żydzi". Dyskusja odbędzie się 5 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Sali Lubrańskiego przy ul. Wieniawskiego 1.

Więcej...
Życzę Ci 9 litrów wody
Wiadomość, opublikowana 13-03-2018

„GALERIA BEZ DOMU. Dzieci nie mają uprzedzeń, uczmy się od nich” – to tytuł  mobilnej wystawy, której wernisaż odbył się 9.01.2018 w Urzędzie Miasta Poznania na Placu Kolegiackim. Od 8 lutego wystawa znajduje się w Collegium Minus UAM, który jest kolejnym przystankiem w podróży galerii.

Więcej...
44 Finał Olimpiady Geograficznej i 100 rocznica Polskiego Towarzystwa Geograficznego
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM zaprasza od  9 do 11 lutego na 44 finał Olimpiady Geograficznej. Podczas części pisemnej 10 lutego, uczestnicy będą rozwiązywać test, najlepsi w części ustnej 11 lutego zmierzą się w quizie geograficznym. W tym roku w Olimpiadzie Okręgowej weźmie udział 65 uczniów wielkopolskich liceów, w tym 27 uczniów z Poznania. Wszyscy są laureatami eliminacji szkolnych. Walczyć będą o tytuły najlepszych geografów, a także zwolnienie z egzaminu dojrzałości. Udział w Olimpiadzie to także okazja do zwiedzenia różnych zakątków nie tylko Polski, ale i świata. Krajowy finał Olimpiady odbędzie się w  kwietniu w Zamościu. Najlepsi geografowie z całego świata spotkają się w Kanadzie.

Więcej...
Unia Europejska w obliczu nowych wyzwań
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

W dniach 1-2.02.2018 r. w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa, której tematem będzie próba wskazania obecnych i przyszłych zagrożeń dla pokojowego i harmonijnego rozwoju Europy oraz Unii Europejskiej. Konferencja będzie płaszczyzną wymiany opinii i poglądów oraz prezentacji wyników badań na temat współczesnych problemów starego kontynentu, w tym przede wszystkim zjawisk i procesów wpływających na stan i jakość europejskiego życia społecznego w różnych jego wymiarach.

Więcej...
In memoriam Jędrzej Śniadecki
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

28 stycznia 2018 roku, o godz. 17:00 w Auli UAM odbędzie się koncert z okazji 250. rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego – polskiego lekarza, biologa, chemika, filozofa i publicysty-satyryka. Ten pochodzący spod Żnina Wielkopolanin, przez lata wykładał na Uniwersytecie Wileńskim, gdzie na jego wykłady uczęszczał sam Adam Mickiewicz (który o bracie Jędrzeja Śniadeckiego – Janie, pisał: „Czucie i wiara silniej mówi do mnie/Niż mędrca szkiełko i oko”). Koncert w Auli Uniwersyteckiej rozpocznie obchody urodzin naukowca. W programie: uroczyste otwarcie i wystąpienia zaproszonych gości, emisja filmu pt.: „Jędrzej Śniadecki" w reżyserii Emilii Sadowskiej, koncert muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego: Joanna Marcinkowska – fortepian, CoOperate Orchestra, Krzesimir Dębski – dyrygent, z prawykonaniem utworu „Ku Pamięci Jędrzeja Śniadeckiego".

Więcej...
Współczesne rozumienie patriotyzmu
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

19 stycznia o godz. 11:00, w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie, odbędzie się debata pt.: „Współczesne rozumienie patriotyzmu”. Dyskutować będą: prof. Krzysztof Podemski, prof. Janusz Karwat, prof. Eliza Grzelak oraz Paweł Kamiński, a dr Piotr Oleksy będzie moderatorem dyskusji.

Więcej...
Czas płynie, a przygotowania trwają
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

Zegar na Collegium Minus UAM wskazuje, że za 475 dni Uniwersytet Poznański będzie obchodził 100-lecie istnienia. W poniedziałek zainaugurował działalność uniwersytecki Komitet Obchodów tego jubileuszu. Przewodniczy mu prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki, Rektor UAM, który podczas spotkania wręczył akty powołania członkom komitetu. Poinformował także, że patronat nad obchodami przyjął Prezydent RP Andrzej Duda, a uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 odbędzie się 1 października z udziałem Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Więcej...
Woda to życie
Wiadomość, opublikowana 13-03-2018

12 stycznia 2018 r., na Wydziale Biologii UAM odbędzie się VII Noc Biologów. W tym roku hasło przewodnie wydarzenia brzmi: „Woda to życie”. W Nocy Biologów można będzie uczestniczyć od godz. 9:00 do 14:00 w Ogrodzie Botanicznym UAM oraz w Collegium Biologicum od godz. 16:00 do 22:00. W programie przewidziane są wycieczki, warsztaty, gra edukacyjna, laboratoria, wykłady oraz koncert muzyki przyrodniczej.

Więcej...
„Życzę Ci 9 litrów wody”
Wiadomość, opublikowana 13-03-2018

„GALERIA BEZ DOMU. Dzieci nie mają uprzedzeń, uczmy się od nich” – to tytuł mobilnej wystawy, której wernisaż odbył się 9.01.2017 w Urzędzie Miasta Poznania na Placu Kolegiackim. Pomysł na GALERIĘ BEZ DOMU zainspirowały działania związane z akcją „Zaadoptuj Kamizelkę", w której uczestniczył także UAM. Uczniowie jednej ze szkół podstawowych, do której trafiła kamizelka ratunkowa należąca wcześniej do dziecka-uchodźcy, przygotowali rysunkowe, pisemne i dźwiękowe pocztówki dla dzieci przebywających w obozach dla uchodźców.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.