Archiwum informacji

2 3 4 5 6
Uniwersytet Otwarty UAM
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

Od 24 listopada Uniwersytet Otwarty rozpoczyna zapisy na kolejny trymestr. W tym dniu na stronie: uo.amu.edu.pl ukaże się pełna oferta, ze szczegółowym opisem wszystkich proponowanych wykładów, ćwiczeń i laboratoriów. Uniwersytet oferuje 65 kursów - te najpopularniejsze z poprzednich trymestrów oraz 40 zupełnie nowych. Zajęcia rozpoczną się w połowie stycznia.

Więcej...
Koncert muzyki Indian Chiquitos w Boliwii
Wiadomość, opublikowana 29-11-2017

Jak odległy jest świat Indian Ameryki Południowej? Będzie można tego doświadczyć podczas koncertu, w czasie którego zostaną zaprezentowane utwory baroku Ameryki Hiszpańskiej. Koncert poprowadzi wybitny znawca muzyki Indian ks. prof. Piotr Nawrot. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 24 listopada, o godzinie 18:30 w budynku A Wydziału Teologicznego UAM (ul. Wieżowa 2/4).

Więcej...
Nadia Sawczenko o kraju między Europą a Azją
Wiadomość, opublikowana 29-11-2017

We wtorek 28 listopada Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM będzie gościł Nadię Sawczenko, znaną ukraińską parlamentarzystkę i lotniczkę, przez miesiące więzioną w Rosji. O godz. 13: 15 w Auli WNPiD wygłosi ona wykład zatytułowany „Ukraina między Europą a Azją".

Więcej...
V Debata Akademicka o edukacji
Wiadomość, opublikowana 29-11-2017

Jakiej edukacji Polacy potrzebują? – to tytuł V Debaty Akademickiej organizowanej wspólnie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Jest to nawiązanie do książki wybitnego historyka, Jerzego Jedlickiego „JAKIEJ CYWILIZACJI POLACY POTRZEBUJĄ? Studia z dziejów i wyobraźni XIX wieku", PWN Warszawa 1988.

Więcej...
„Posłannictwo książek. Życie i dzieło Karla Dedeciusa”
Wiadomość, opublikowana 29-11-2017

„Posłannictwo książek. Życie i dzieło Karla Dedeciusa” to hasło konferencji, która od 16 do 18 listopada odbędzie się w Collegium Polonicum w Słubicach. – To nestor polsko-niemieckiego pojednania, który ze swoich książek i kongenialnych tłumaczeń zbudował most łączący oba narody. Karl Dedecius, Europejczyk z Łodzi, zmarł w lutym 2016 roku. Jego śmierć dla stosunków polsko-niemieckich jest niepowetowaną stratą – informują organizatorzy konferencji.

Więcej...
Ruszyły koncerty słowa – Verba Sacra 2017
Wiadomość, opublikowana 29-11-2017

Danuta Stenka, Mariusz Bonaszewski, Krzysztof Gosztyła oraz Włodek Pawlik – to goście tegorocznej Gali Słowa, jednego z wydarzeń XVII Festiwalu Sztuki Słowa VERBA SACRA 2017. Gala odbędzie się 29 listopada w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Festiwal zainaugurowała 6 listopada w poniedziałek Festiwalowa Szkoła Klasyki Polskiej – Conrad. Spotkanie miało charakter warsztatów dla młodzieży szkolnej.

Więcej...
6 listopada rusza XVII FESTIWAL SZTUKI SŁOWA VERBA SACRA 2017
Wiadomość, opublikowana 06-11-2017

Danuta Stenka, Mariusz Bonaszewski, Krzysztof Gosztyła oraz Włodek Pawlik – to goście tegorocznej Gali Słowa, jednego z wydarzeń festiwalu.
W poniedziałek 6 listopada o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie prasowe, podczas którego organizatorzy i wykonawcy festiwalu opowiedzą o tym, co czeka w listopadzie i grudniu miłośników słowa. Czyje teksty zabrzmią w wykonaniu najlepszych i co poza Wielką Gala Słowa proponują w ramach festiwalu jego organizatorzy.

Więcej...
1 listopada
Wiadomość, opublikowana 15-11-2017

Zgodnie z uniwersytecką tradycją, 31 października, w przeddzień Wszystkich Świętych, Jego Magnificencja Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki, złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach byłych Rektorów Uniwersytetu. Na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan pochowani są: prof. Michał Sobeski, prof. Janusz Ziółkowski, prof. Bolesław Erzepki, prof. Józef Paczoski, prof. Ireneusz Wierzejewski oraz prof. Paweł Gantkowski. Na Cytadeli spoczywa prof. Jan Grochmalicki. JM Rektor odwiedził także Kryptę na Wzgórzu Św. Wojciecha, w której spoczywa pierwszy Rektor Uniwersytetu Poznańskiego, prof. Heliodor Święcicki.

Więcej...
Spotkanie z Konsulem z Ambasady USA
Wiadomość, opublikowana 29-11-2017

W najbliższy wtorek, 24 października, przedstawiciel Ambasady USA w Polsce, Vice Consul Nick Laverty spotka się ze studentami poznańskich uczelni. Konsul, przedstawi programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane do studentów, opowie o ułatwieniach wizowych dla studentów oraz zasadach i procesach aplikacyjnych, odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji.

Więcej...
Co słychać poza Europą?
Wiadomość, opublikowana 29-11-2017

24 oraz 25 października na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona bieżącej polityce pozaeuropejskiej oraz zmianom zachodzącym w świecie i poszczególnych regionach świata. Spotkanie zatytułowane "Beyond Europe Politics and Change in Global and Regional Affairs" rozpocznie się o godzinie 10:00 w budynku WNPiD przy ul. Umultowskiej 89a.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.