Archiwum informacji

4 5 6 7 8
Podróż do wnętrza Ziemi
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Na początku września br. światowa elita naukowców zajmujących się zagadnieniem wysokich ciśnień spotka się w Poznaniu podczas European High Pressure Research Group (EHPRG) Meeting 2017. Kilkudniowe wydarzenie uświetni wykład otwarty profesora Leonida Dubrovinsky’ego, znanego i cenionego autorytetu w dziedzinie wysokich ciśnień, obecnie związanego z Uniwersytetem Bayreuth (Niemcy).

Więcej...
Kierunek Peru lub Mozambik w ramach programu ERASMUS+
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Ponad 150 studentów i pracowników może realizować swoje projekty w 29 uczelniach w 24 państwach spoza Unii Europejskiej takich jak: Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Kamerun, Indie, Jordania, Kosowo, Rosja, Senegal, Serbia, Ukraina, USA, Uzbekistan, Izrael, Albania, Kanada, Tajwan, Peru, Japonia, Mozambik, Armenia, Filipiny, Algieria, Kazachstan, Meksyk.

Więcej...
Jak dobrze zaplanować Metropolię Poznań?
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Koncepcja Kierunków Rozwoju Przestrzennego Metropolii Poznań (KKRPMP) to dokument planistyczny opracowany przez 35 osobowy zespół naukowców i ekspertów w Centrum Badań Metropolitalnych UAM w Poznaniu pod kier. prof. dr hab. Tomasza Kaczmarka i dr. Łukasza Mikuły.

Więcej...
Semestr amerykańskich studentów na UAM
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Grupa 46 amerykańskich studentów z North Carolina State University rozpoczęła zajęcia na Uniwersytecie im. Adam Mickiewicza w Poznaniu w ramach program kształcenia „Integrated One-Semester Student Study Abroad Program in Poznan, Poland”.

Więcej...
Już za dwa tygodnie „Studenci UAM bez Granic” będą z nepalskimi dziećmi!
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

18 sierpnia 2017 r. „Studenci UAM bez Granic” po raz czwarty wyruszą z pomocą dzieciom, które na co dzień nie mają zeszytów, ołówków ani innych materiałów dydaktycznych, żyją w rejonach dotkniętych złą sytuacją ekonomiczną oraz konsekwencjami katastrof naturalnych.

Więcej...
Nowy kierunek i nowa nazwa ośrodka UAM w Pile
Wiadomość, opublikowana 04-10-2017

20 miejsc przygotowano w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile na nowym kierunku studiów pierwszego stopnia pod nazwą gospodarka wodna. Kandydaci mają jeszcze czas na zgłoszenie do 15 września.

Więcej...
Oni też oddali życie za Polskę
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Powstanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, w okupowanej przez Niemców stolicy. Pomimo że była to akcja zbrojna przeciw okupantowi nazistowskiemu, politycznie była wymierzona w ZSRR – samodzielne wyzwolenie Warszawy miało wzmocnić pozycję polskiego rządu na arenie międzynarodowej i powstrzymać sowietyzację Polski. 

Więcej...
Przy okazji święta narodowego Szwajcarii...
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Szwajcaria to kraj, który nie ma oficjalnej stolicy, kadencja prezydenta trwa tylko rok, a obywatele mówią w zależności od regionu, czterema językami: niemieckim, francuskim, włoskim i retoromańskim.

Więcej...
AZS UAM ze srebrem w Mistrzostwach Polski w Beach Soccer!
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Kobiecy zespół AZS UAM zdobył tytuł vice Mistrza Polski seniorek w Mistrzostwach Polski w Beach Soccer. Piłkarki o medal walczyły w dniach 27 – 30 lipca. Jest to siódmy krążek w siódmym występie akademiczek w Mistrzostwach polski w piłce plażowej.

Więcej...
Spędź wakacje z Superbohaterami!
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Blisko 10 tys. tytułów– czy wystarczy wakacji, aby to wszystko przeczytać? Na pewno nie! W Bibliotece Uniwersyteckiej każdy amator komiksów znajdzie coś dla siebie – są tu najnowsze pozycje komiksowe zarówno dużych wydawnictw zagranicznych, jak i pozycje z rodzimego rynku. BU znajduje się wśród bibliotek, do których wydawcy są zobowiązani przesyłać egzemplarz obowiązkowy. Dzięki temu wszyscy czytelnicy zainteresowani tą tematyką mogą na bieżąco zapoznawać się z nowościami.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.