Informacje prasowe - wszystkie

Święto wszystkich studentów! Juwenalia 2018!
Wiadomość, opublikowana 24-05-2018

Krzysztof Krawczyk będzie gwiazdą tegorocznych Juwenaliów 2018 w Poznaniu - największego festiwalu w Wielkopolsce. Zabawa rozpoczyna się już dziś - 24 maja i potrwa do soboty 26 maja w Parku im. Jana Pawła II. O godzinie 17:00 studenci zbiorą się na Placu im. Adama Mickiewicza, gdzie uczestnicy będą próbowali pobić rekord w liczbie osób, śpiewających przeboje Krzysztofa Krawczyka! Stamtąd wyruszy kolorowy pochód na Dębiec. Tam, na scenie, o 21:00 nastąpi przekazanie kluczy do miasta przez Władze Poznańskich Uczelni. Ale już o 19:30 wystąpią pierwsze zespoły. Wśród artystów posłuchać  będzie można takich gwiazd jak:  Organek, Bass Astral x Igo Ten Typ Me, Mrozu, Cooporate Orchestra – koncert muzyki Disneya, czy duetu Łona i Webber & The Pimps.

Więcej...
Nie wszystko podlega dyskusji – amerykańska pisarka w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 24-05-2018

Prof. Deborah Lipstadt znana amerykańska pisarka i historyk, która stoczyła sądową bitwę ze znanym negacjonistą Holocaustu  Davidem Irvingiem, odwiedzi Poznań.  O procesie i swoich doświadczeniach z nim związanych opowie w piątek 25 maja o 18.30 w Auditorium Maximum, Collegium Iuridicum Novum UAM przy ulicy Niepodległości 53. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie przez wykładowców ze Szkoły Tłumaczy UAM.

Więcej...
Kariera na językach w UAM
Wiadomość, opublikowana 22-05-2018

– Kompetencje językowe są jak polisa ubezpieczeniowa. To jest drugi filar sukcesu poza umiejętnościami posługiwania się nową technologią, to zabezpieczenie ścieżki kariery. I przede wszystkim to dwie dobre inwestycje – mówiła Dorota Pisula z Biura Karier Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podczas Targów Pracy „Kariera na językach”.

Więcej...
„Chłop polski w Europie i Ameryce” – sympozjum poświęcone pracy wybitnych socjologów: Floriana Znanieckiego i Williama I. Thomasa
Wiadomość, opublikowana 22-05-2018

24 maja 2018 r., w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM, rozpocznie się dwudniowe sympozjum naukowe „Chłop polski w Europie i Ameryce”. Wydarzenie odbywa się dokładnie 100 lat po opublikowaniu pierwszego tomu pracy pod tym samym tytułem, współtworzonej z Williamem I. Thomasem, kluczową postacią szkoły chicagowskiej. Ich praca stanowiła jeden z filarów rozwoju współczesnej socjologii humanistycznej, a sam Znaniecki stał się jednym z najbardziej znaczących socjologów polskich na arenie światowej.

Więcej...
Wyróżnienie dla doktorantki UAM w finale FameLab
Wiadomość, opublikowana 21-05-2018

Katarzyna Kajukało, doktorantka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zdobyła Wyróżnienie Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina (pokrycie kosztu wyjazdu na wybraną konferencję naukową na terenie Europy) podczas finału konkursu FameLab. 19 maja 2018 r. miało miejsce rozstrzygnięcie tego międzynarodowego konkursu, który zachęca naukowców - naturalnych rzeczników nauki - do zabrania głosu publicznie. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej.

Więcej...
Noc Muzeów w Collegium Minus i Bibliotece Uniwersyteckiej!
Wiadomość, opublikowana 18-05-2018

Aula Uniwersytecka, Sala Lubrańskiego czy Sala Senatu – to miejsca, które staną otworem przed uczestnikami tegorocznej Nocy Muzeów! Oprócz miejsc, w których odbywają się najważniejsze uroczystości uniwersyteckie, a także tych, w których zapadają najważniejsze decyzje, zwiedzić będzie można także zakamarki Biblioteki Uniwersyteckiej, w której studenci oraz profesorowie, chowają się, aby móc w ciszy skorzystać ze zgromadzonych w niej zasobów.

Więcej...
Salamanka światową stolicą szkolnictwa wyższego – IV Międzynarodowe Spotkanie Rektorów „Universia”
Wiadomość, opublikowana 17-05-2018

Ponad 600 rektorów i nauczycieli akademickich z całego świata, polityków, przedsiębiorców oraz przedstawicieli międzynarodowych instytucji weźmie udział IV Międzynarodowym Spotkaniu Rektorów „Universia” , które odbędzie się w dniach 21-22 maja br. w Salamance.

Więcej...
7. Kongres Kół Naukowych
Wiadomość, opublikowana 16-05-2018

W 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości. Jest to doskonała okazja do podsumowania burzliwego stulecia dziejów Rzeczypospolitej, jak i również do omówienia wyzwań stojących przed Polską. W związku z tym, w dniach 15-17 maja 2018 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej odbywa się VII edycja Kongresu Kół Naukowych UAM, ogólnopolskiej konferencji naukowej, w której rokrocznie udział biorą znamienici eksperci z wybranych dziedzin oraz młodzi naukowcy, dla których czynny udział w wydarzeniu stanowi świetną okazję do rozwoju naukowego.

Więcej...
Jubileusz prof. Kazimierza Przyszczypkowskiego
Wiadomość, opublikowana 15-05-2018

W dniu 14 maja 2018 roku w Sali Rady Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM odbył się Jubileusz 75-lecia urodzin oraz pięćdziesięciolecia pracy naukowej Pana profesora Kazimierza Przyszczypkowskiego, wybitnego pedagoga, eksperta z zakresu polityki oświatowej i zarządzania oświatą. Byłego Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM oraz Prorektora do spraw studenckich UAM. Jubileusz był dla Profesora niespodzianką przygotowaną przez zespół Zakładu Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej, którym Profesor kierował przez wiele lat. Po rozpoczęciu uroczystości swoje życzenia złożyli, Pełnomocnik Rektora ds. rozwoju i zarządzania strategicznego, prof. Zbyszko Melosik, w imieniu Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dra hab. Andrzeja Lesickiego oraz Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, prof. zw. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska. Laudację na cześć Jubilata wygłosiła w imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów dr Izabela Cytlak. Współpracownicy Profesora składając życzenia wręczyli prof. Kazimierzowi Przyszczypkowskiemu egzemplarz pracy doktorskiej oraz obraz przedstawiający wiatrak ze Śmigla, rodzinnej miejscowości Pana Profesora. Zaproszeni goście, przyjaciele z Uniwersytetu, w „Panelu Przyjacielskim” wygłosili przemówienia nawiązujące do wspólnej drogi naukowej i pozanaukowej, a współpracownicy z Zakładu Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej w swoich wystąpieniach odnieśli się do pracy naukowo-badawczej Profesora.

Więcej...
Warsztaty Dydaktyczne UAM - podsumowanie
Wiadomość, opublikowana 15-05-2018

Zakończyła się pierwsza edycja ogólnouniwersyteckiego pilotażowego projektu „Warsztaty Dydaktyczne UAM", organizowanego przez Radę ds. Jakości Kształcenia. Celem projektu jest nie tylko wzajemne samokształcenie w zakresie kompetencji dydaktycznych na poziomie akademickim, ale także nawiązanie wzajemnych kontaktów oraz integracja kadry akademickiej naszej uczelni. Pierwsza edycja inicjatywy zakończyła się sukcesem. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. 14 maja, JM Rektor, prof. Andrzej Lesicki oraz Prorektor prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk, podziękowali zaangażowanym nauczycielom akademickim i doktorantom UAM za „dydaktyczne poniedziałki".

Więcej...
BestStudentCamp – warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi!
Wiadomość, opublikowana 11-05-2018

W czwartek 10.05 zebrała się Kapituła konkursu BESTStudentGRANT. Tym razem spotkanie poświęcone było podsumowaniu dotychczasowych działań podjętych przez laureatów pierwszej edycji konkursu, ale przede wszystkim planom dotyczącym kolejnego elementu programu, czyli BESTStudentCAMP. Będzie to tygodniowe wyjazdowe spotkanie zaplanowane we wrześniu, podczas którego zainteresowani programem studenci pierwszego i drugiego roku, podczas warsztatów i spotkań z ciekawymi ludźmi zdobędą umiejętności, które mogą pomóc im w planowaniu dalszej kariery naukowej.

Więcej...
Teoretyk i historyk filmu z medalem Homini Vere Academico
Wiadomość, opublikowana 10-05-2018

10 maja 2018 r., w Gabinecie Rektora UAM odbyła się uroczystość wręczenia medalu Homini Vere Academico prof. Markowi Hendrykowskiemu. Profesor jest twórcą poznańskiej szkoły filmoznawczej, profesorem zwyczajnym w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM, badaczem historii sztuki i kultury filmowej, medioznawcą, teoretykiem filmu, autorem licznych publikacji z zakresu filmoznawstwa.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.