Informacje prasowe - wszystkie

Anna O.Szust nie istnieje
Wiadomość, opublikowana 24-03-2017

Naukowcy stworzyli fikcyjną postać, Annę Olgę Szust (Annę O.Szust) i w jej imieniu wysłali 360 e-maili do czasopism naukowych z prośbą o przyjęcie do grona redaktorów. Część z nich się na to zdecydowało. Eksperyment pokazał, że oprócz rzetelnych pism funkcjonują również periodyki, które nie dbają o wiarygodność i jakość opublikowanych artykułów. Wyniki badań zostały opublikowane w „Nature” i stały się przedmiotem dyskusji mediów na całym świecie.

Więcej...
Na Targi po wiedzę i książkę
Wiadomość, opublikowana 24-03-2017

Ambasadorowie z UAM odpowiadają już na pierwsze pytania kandydatów, a czytelnicy przebierają w publikacjach. Na terenie MTP rozpoczęły się Targi Edukacyjne oraz Targi książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, a także, po raz pierwszy na terenach targowych, 21. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Więcej...
PPNT i VW Poznań połączyło… śniadanie
Wiadomość, opublikowana 24-03-2017

To był networking na wysokim poziomie. Przedstawiciele Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, firm współpracujących z Parkiem i VW Poznań spotkali się na symbolicznym śniadaniu, by nawiązać współpracę i wymienić się biznesowymi doświadczeniami. „To był energetyczny początek dnia i szerszego działania, które da korzyści wszystkim stronom spotkania” – oceniła Justyna Cięgotura, kierownik Działu Transferu Technologii PPNT.

Więcej...
Spotkanie stypendystów Programu Kirklanda - fotorelacja
Wiadomość, opublikowana 22-03-2017

22 marca 2017 r., w Sali Senatu UAM odbyło się spotkanie Stypendystów Programu Kirklanda.

Więcej...
II Międzynarodowa konferencja pt. „W poszukiwaniu europejskiej doktryny wolności słowa”
Wiadomość, opublikowana 22-03-2017

II Międzynarodowa konferencja „W poszukiwaniu europejskiej doktryny wolności słowa”, która odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UAM to kolejne spotkanie przedstawicieli nauki i praktyków zajmujących się szeroko pojętą problematyką swobody wypowiedzi i jej granic. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-24 marca br. (w godz. 9.00-18.50) w auli Zygmunta Ziembińskiego Collegium Iuridicum Novum Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Konferencja otwarta jest dla publiczności i skierowana do szerokiego grona odbiorców.

Więcej...
Pomóżcie podtrzymać ogień Smoka – apelują studenci!
Wiadomość, opublikowana 22-03-2017

W 2007 r. Bartosz Smok Smoczyński dowiedział się, iż choruje na amyloidozę. Choroba prowadzi do upośledzenia organów wewnętrznych. Jego historia to momenty nadziei przeplatane dramatycznymi rokowaniami i kolejnymi wylewami. Bartek jest absolwentem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i właśnie studenci tego wydziału postanowili mu pomóc. O wsparcie apelują do całej akademickiej społeczności Poznania. 27 kwietnia o 18.00 w Auli UAM zaplanowali koncert charytatywny na rzecz Bartka.

Więcej...
Galaktyczny Uniwersytet UAM kontratakuje!
Wiadomość, opublikowana 22-03-2017

Starcie pomiędzy Jasną oraz Ciemną Stroną Mocy trwa już od wielu lat i przyciąga miliony fanów, którzy chcą znać ostateczny wynik tego starcia… 24 i 25 marca 2017 roku, Galaktyczny Uniwersytet UAM powróci, aby uderzyć ponownie z jeszcze większą dawką wiedzy na temat Gwiezdnych Wojen! Przez dwa dni Wydział Historyczny stanie się siedzibą fanów oraz ekspertów od tajników Mocy, lordów Sith oraz rycerzy Jedi. Prelegenci konferencji naukowej wyjaśnią zebranym m.in. jak doszło do upadku Republiki Galaktycznej, gdzie można znaleźć planetę o dwóch słońcach czy też jak wyglądały uczty w świecie Gwiezdnych Wojen.

Więcej...
Dotkną ciał niebieskich
Wiadomość, opublikowana 22-03-2017

Kończą się zapisy na zwiedzanie z przewodnikiem Pracowni Muzeum Ziemi UAM. To jedna z atrakcji przygotowanych 24 marca przez Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w ramach akcji Dzień Muzeum Ziemi. Już po raz drugi organizatorzy chcą przybliżyć mieszkańcom Poznania to miejsce.

Więcej...
Spotkanie z Prorektor ds. studentckich, prof. Bogumiłą Kaniewską - fotorelacja
Wiadomość, opublikowana 21-03-2017

Fotorelacja z otwartego spotkania z Prorektor ds. studenckich, prof. Bogumiłą Kaniewską, zorganizowanego przez Parlament Samorządu Studentów UAM, 21 marca 2017 r., o godz. 18:00, W salonie Mickiewicza Collegium Maius, przy ul. Fredry 10.

Więcej...
Zakończenie akcji „Zaadoptuj kamizelkę”
Wiadomość, opublikowana 21-03-2017

21 marca br. w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyło się spotkanie podsumowujące akcję „Zaadoptuj kamizelkę”. Inicjatywa Centrum Badań Migracyjnych UAM trwała od 25 stycznia 2017 r. W tym okresie poznańskie instytucje – urzędy, szkoły, kościoły, teatry, kina, kluby, kawiarnie i wiele innych – miały możliwość zaopiekowania się jedną z kamizelek, jakie mieli na sobie uchodźcy podczas przeprawy przez morze. Początkowo do adopcji przeznaczonych było 49 kamizelek, jednak międzynarodowa organizacja Oxfam przekazała ich jeszcze więcej. W rezultacie, instytucje publiczne, początkowo jedynie z Poznania, później z całej Polski, przyjęły ich aż 58. Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki zaznaczył, że kieruje uczelnią wyższą, a więc instytucją, która w swoją misję ma wpisane działania na rzecz praw uniwersalnych, takich jak prawda, uczciwość czy solidarność, które są podstawami naszej cywilizacji.

Więcej...
Przeczytają Homera
Wiadomość, opublikowana 22-03-2017

Ponad 150 osób z 20 krajów Europy, w tym z Polski, z państw obu Ameryk, Azji i Afryki będą propagować kulturę oraz języki antyczne. 23 oraz 24 marca uczestnicy przeczytają wybrane księgi poematu Homera w 40 językach a lekturze towarzyszyć będą spektakle teatralne, wystawy, konferencje i wykłady. Wszystko to w ramach Międzynarodowego Festiwalu – Odysee 24! odbywającego się w czasie 11. Festival Europeen Latin Grec.

Więcej...
Znów kibicujemy UAM
Wiadomość, opublikowana 21-03-2017

Siatkarze AZS UAM Poznań zmierzą się z SPS Chrobry Głogów w meczu o mistrzostwo II ligi siatkówki mężczyzn. Będzie to spotkanie II fazy play-off. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 17:00 w najbliższą sobotę, 25 marca, na terenie hali UAM przy ul. Zagajnikowej 9.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.