Informacje prasowe - wszystkie

Ortograficzna zabawa z "Duchem UAM-u"
Wiadomość, opublikowana 17-06-2018

Tomasz Malarz z Krakowa bezbłędnie napisał Wielkie Poznańskie Dyktando UAM. Drugie miejsce zajął Marek Szopa z Gorzowa, który zrobił jeden błąd. Trzeci był Arkadiusz Kleniewski z Dzierzążnia, który także popełnił jeden błąd ortograficzny, ale 2 błędy interpunkcyjne. Tekst pt. Duch UAM-u przygotował: prof. UAM dr hab. Jarosław Liberek z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Rozpoczynał się od zdania: "Pięćdziesięciotrzyipółletni Ambroży, ultrapostępowy pół Polak, pół Francuz, był superdetektywem, który od ćwierćwiecza węszył tu i ówdzie, aby wytropić ducha UAM-u."

Więcej...
Protestujący studenci opuszczają Rektorat
Wiadomość, opublikowana 15-06-2018

Protestujący studenci i doktoranci opuszczają Rektorat UAM. Podczas konferencji prasowej 15 czerwca o 17.00 poinformowali, że w związku z przełożeniem głosowania nad ustawą 2.0, Akademicki Komitet Protestacyjny zawiesza we wszystkich miastach okupację uczelni. Dziennikarzom przedstawiono też oświadczenie dotyczące dalszych działań Komitetu.

Więcej...
Kolorowi absolwenci UAM
Wiadomość, opublikowana 15-06-2018

Najmłodsi studenci UAM rozpoczęli już wakacje. 6 czerwca, słuchacze tegorocznego Kolorowego Uniwersytetu otrzymali swoje pierwsze absolutorium z rąk prorektor ds. kształcenia, prof. Beaty Mikołajczyk.

Więcej...
Medal Alumno Bene Merenti dla dyrektorki poznańskiej ‘Dwójki”
Wiadomość, opublikowana 14-06-2018

13 czerwca, w Gabinecie Rektora UAM, uroczystość wręczenia medalu Alumno Bene Merenti, wieloletniej Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, Małgorzacie Dembskiej.

Więcej...
Rektor UAM przy stole z protestującymi
Wiadomość, opublikowana 14-06-2018

13 czerwca w środę o 12.25 Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki spotkał się z osobami prowadzącymi strajk okupacyjny w Rektoracie Uniwersytetu im Adama Mickiewicza przy ul. Wieniawskiego 1. Rozmowa trwała ponad pół godziny, a Rektorowi towarzyszyła Prorektor ds. studenckich, prof. Bogumiła Kaniewska.

Więcej...
Kobiety w Rzeczypospolitej Polskiej
Wiadomość, opublikowana 11-06-2018

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zaprasza we wtorek 12 czerwca o 9.00 na seminarium naukowe pt. "Kobiety w polskiej przestrzeni publicznej: docenianie czy dyskryminowane?"

Więcej...
Uniwersytet pamięta o człowieku prawdziwie akademickim.
Wiadomość, opublikowana 08-06-2018

W piątek 8 czerwca w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM odbyła się uroczystość, podczas której pośmiertnie uhonorowano prawnika prof. Jarosława Mikołajewicza. Przyznany Medal Homini Vere Academico odebrała żona, Beata Mikołajewicz.  Po raz pierwszy w historii, wyróżnienie to przyznane zostało pośmiertnie.

Więcej...
XXXVII Sympozjum Polarne na UAM
Wiadomość, opublikowana 07-06-2018

W dniach 7-10 czerwca na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM badacze z całego kraju debatować będą nad przeszłością, stanem aktualnym oraz przyszłością tych niezwykle wrażliwych geoekosystemów.

Więcej...
Informacja o bombie i zakładnicy na WNPiD – ćwiczenia na Morasku
Wiadomość, opublikowana 07-06-2018

W budynku Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Morasku znaleziono  niezidentyfikowany pakunek. Kilka minut później portier Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa odebrał telefon o bombie podłożonej na terenie obiektu. Interweniowali zaalarmowani o zdarzeniu policjanci.  To był pierwszy epizod, następnie dwaj zamaskowani, uzbrojeni mężczyźni wtargnęli do budynku i wzięli studentów za zakładników. Kilkanaście osób zostało poważnie rannych.

Więcej...
Kubuś Puchatek na otwarciu Pracowni Kolekcji Literatury dla Dzieci
Wiadomość, opublikowana 04-06-2018

4 czerwca w Bibliotece Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM im. Józefa Tomasza Pokrzywniaka, odbyło się otwarcie Pracowni Kolekcji Literatury dla Dzieci. Wydarzenie połączone zostało z głośnym czytaniem Chatki Puchatka A.A. Milne'a dla najmłodszych.

Więcej...
Kubuś Puchatek na otwarciu Pracowni Kolekcji Literatury dla Dzieci
Wiadomość, opublikowana 01-06-2018

4 czerwca, o godz. 13:00, w Bibliotece Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM im. Józefa Tomasza Pokrzywniaka, odbędzie się otwarcie Pracowni Kolekcji Literatury dla Dzieci. Wydarzenie połączone zostanie z głośnym czytaniem Chatki Puchatka A.A. Milne'a

Więcej...
Start rekrutacji na UAM!
Wiadomość, opublikowana 01-06-2018

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 1 czerwca 2018 roku rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2018/2019.

– W tegorocznej rekrutacji nie przewidujemy zmian w trybie rekrutacyjnym. Jest kilka zmian, przede wszystkim będzie można dłużej dokonywać rejestracji. Wydłużyliśmy również czas rejestrowania wniosków. Będzie sporo  nowości w ofercie edukacyjnej. Mamy 7 nowych kierunków:  4 na pierwszym stopniu i 3 na studiach drugiego stopnia – mówi prorektor ds. studenckich, prof. Bogumiła Kaniewska. – Studenci będą mogli studiować na takich kierunkach jak: biologia i zdrowie człowieka, gospodarka i ekonomia w dziejach czy ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna, który jest kierunkiem współprowadzony przez nasz Uniwersytet i Uniwersytet Przyrodniczy. Ponadto kierunek neurobiologia, który cieszy się sporym powodzeniem, a był współprowadzony przez 3 uczelnie, będzie teraz prowadzony przez 4 uczelnie, w tym Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. W nadchodzącej rekrutacji otwieramy nabór nowe specjalności , będzie ich 6 m.in. geografika – studia na Wydziale Nauk Geograficznym i Geologicznych, rehabilitacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – to specjalność na kierunku pedagogika specjalna, czy nauczanie fizyki i chemii na kierunkach fizyka i chemia. Na wydziale Fizyki ponadto zaoferujemy nową specjalność w języku angielskim, Physics of Advanced Materials for Energy Processing. To są nowości, a poza tym spodziewam się, że kierunki, które w poprzednich rekrutacjach cieszyły się powodzeniem, będą oblegane i w tym roku. Są to m.in. filologie skandynawskie, filologia angielska, psychologia i prawo. Zapraszam na wszystkie te kierunki - dodaje prorektor, prof. Bogumiła Kaniewska

Nowe kierunki studiów:

 • Biologia i zdrowie człowieka
 • Chemia aplikacyjna
 • Gospodarka i ekonomia w dziejach
 • Język niemiecki i komunikacja w biznesie
 • Kartografia i geomatyka
 • Ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna
 • Zintegrowane planowanie rozwoju

Nowe specjalności studiów:

na kierunku chemia:

 • specjalność nauczanie chemii i fizyki

na kierunku fizyka:

 • specjalność nauczanie fizyki i chemii
 • specjalność Physics of Advanced Materials for Energy Processing

na kierunku geografia:

 • specjalność geo-grafika

na kierunku pedagogika specjalna:

 • specjalność edukacja i rehabilitacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu,
 • specjalność logopedia kliniczna

Do 10 lipca można rejestrować się w Systemie Internetowej Rekrutacji, opłacać zapisy na kierunki oraz wprowadzać wyniki matur. Od 11 do 13 lipca przeprowadzane będą egzaminy wstępne na kierunki, gdzie egzamin jest częścią procesu rekrutacji. 13 lipca będzie miało miejsce ogłoszenie wyników rekrutacji.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.