Informacje prasowe - wszystkie

„Studia z przyszłością” na UAM!
Wiadomość, opublikowana 11-04-2018

W poniedziałek, 9 kwietnia 2018 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk pod Warszawą odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”, organizowana przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC.

Więcej...
12 najlepszych studentek z Prince Sultan University na UAM!
Wiadomość, opublikowana 09-04-2018

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przebywa delegacja z Prince Sultan University z Arabii Saudyjskiej. Studentki zobaczą nie tylko to, jak studiuje się na UAM, ale także poznają polską kulturę i zwiedzają zabytki Wielkopolski.

Więcej...
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wyróżnia Wydział Biologii UAM
Wiadomość, opublikowana 09-04-2018

28 uczelni i instytutów naukowych z całej Polski otrzyma dofinansowanie na realizację wysokiej jakości interdyscyplinarnych programów studiów doktoranckich.

Więcej...
„Z Uniwersytetem Poznańskim jestem związana od zawsze” – medal Homini Vere Academico dla prof. Hanny Kóčki-Krenz
Wiadomość, opublikowana 05-04-2018

W czwartek 5 kwietnia 2018 r., profesor Hanna Kóčka-Krenz została uhonorowana Medalem Homini Vere Academico. Medal przyznawany jest przez Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza od 2013 roku za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne.

Więcej...
Granda u Rektora
Wiadomość, opublikowana 04-04-2018

Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki, zaprosił do swojego Gabinetu studentów tworzących Teatr Granda UAM, który podczas V Festiwalu Teatrów Studenckich START zdobył Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności. JM Rektor pogratulował zwycięskich występów zespołowi oraz jego opiekunce, dr Magdalenie Grendzie.

Więcej...
Rzeczpospolita ubezpieczonych
Wiadomość, opublikowana 05-04-2018

6 kwietnia o godzinie 13:30, w Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbędzie się wernisaż wystawy „Rzeczpospolita ubezpieczona”. Kuratorem wystawy jest Magdalena Lewandowska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wystawa prezentuje najważniejsze etapy rozwoju systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz historię ZUS na tle dziejów państwa i społeczeństwa polskiego. Narrację wzbogacają zdjęcia, plakaty oraz cytaty z prasy, publikacji naukowych, dokumentów i wspomnień pracowników.

Więcej...
Spokojnych Świąt!
Wiadomość, opublikowana 29-03-2018

W tym czasie,

pełnym spokoju 

i

rodzinnych chwil

życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych,

spokoju ducha,

wzajemnej życzliwości

oraz zapomnienia 

o wszelakich troskach.

Więcej...
Prof. Sławomir Piontek z UAM członkiem międzynarodowych stowarzyszeń
Wiadomość, opublikowana 29-03-2018

Prof. Sławomir Piontek – dyrektor Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – został laureatem dwóch prestiżowych wyróżnień: został wybrany członkiem zarządu Austrian Studies Association oraz członkiem zwyczajnym European Academy of Sciences and Art.

Więcej...
Polscy humaniści rzadziej publikują po angielsku niż ich europejscy koledzy
Wiadomość, opublikowana 27-03-2018

Tylko 17 proc. wszystkich publikacji w naukach humanistycznych i społecznych w Polsce pisanych jest w języku angielskim. To najniższy wynik w porównaniu do siedmiu innych europejskich krajów - wynika z wyników badań opublikowanych w "Scientometrics".

Więcej...
"Mieli odwagę upomnieć się o swych prześladowanych kolegów" - Senat UAM uczcił uczestników Marca 1968 roku
Wiadomość, opublikowana 27-03-2018

Senat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przyjął w poniedziałek 26 marca 2018 roku uchwałę w sprawie 50. rocznicy wydarzeń marcowych 1968 roku. W przerwie obrad, członkowie Senatu wraz z władzami rektorskimi złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Adama Mickiewicza na placu jego imienia.
Poniżej treść przyjętej uchwały.

Więcej...
Od ćwierćwiecza piszą o UAM
Wiadomość, opublikowana 23-03-2018

Mija 25 lat od chwili, gdy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza ukazał się pierwszy numer  miesięcznika Życie Uniwersyteckie. Gdy powstała redakcja nie było strony internetowej, ani mediów społecznościowych. Przez 25 lat ukazało się blisko 300 numerów miesięcznika, a na 10 tysiącach stron relacjonowano życie społeczności akademickiej – to co na UAM najlepsze. Następne 25 lat zapowiada się naprawdę fascynująco – szczególnie w dobie Internetu i mediów cyfrowych.

Więcej...
Studentki UAM powołane do reprezentacji Polski w futsalu!
Wiadomość, opublikowana 23-03-2018

Studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i zawodniczki zespołu KU AZS UAM Poznań: Alicja Zając (WSE), Monika Skowrońska (WSE) i Adriana Sikora (WSE) zostały powołane do seniorskiej Reprezentacji Polski w futsalu na dwumecz z Reprezentacją Rosji (obok Brazylii i Hiszpanii to najlepszy zespół na świecie), który zostanie rozegrany w Gorzowie Wielkopolskim, w piątek 13.04 (godzina 18.00) oraz sobotę 14.04 (godzina 14.00). Na liście rezerwowej znalazły się również: Dominika Dewicka (WNS) oraz Anna Jacewicz i Aleksandra Jankowska (WSE).

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.