Informacje prasowe - wszystkie

Studenci UAM znów najlepsi w Europie!
Wiadomość, opublikowana 13-09-2018

Zespół studentów z UAM i UEP w składzie: kapitan - Mateusz Halicki (UEP), Dawid Śliwiński (UAM), Sebastian Jastrzębski (UAM) i Aleksander Kempa (UAM) pod opieką dra Wojciecha Czarta zajęli pierwsze miejsce w Europie w międzynarodowym konkursie Global Online Marketing Academic Challenge (GOMAC) 2018. Studenci przez kilka miesięcy intensywnej pracy przygotowywali i przeprowadzili 3-tygodniową kampanię marketingową integrującą platformy Google Ads (AdWords), Facebook oraz LinkedIn. Kampania konkursowa została przeprowadzona dla firmy Ogarniamprad.pl, pierwszej w Polsce dedykowanej platformy aukcyjnej, umożliwiającej w czasie rzeczywistym licytacje zakupu i sprzedaży energii w ramach grupowych aukcji odwrotnych. Jako Europejscy Zwycięzcy GOMAC studenci walczą jeszcze o miano Globalnego Zwycięzcy GOMAC 2018.

Więcej...
Język i ewolucja: zagadnienia i perspektywy – 48. Poznań Liguistic Meeting
Wiadomość, opublikowana 13-09-2018

Językoznawcy z całego świata zjechali do Poznania na doroczną konferencję 48. Poznań Linguistic Meeting organizowaną przez Wydział Anglistyki. Uroczyste otwarcie odbyło się w czwartek na WNPiD UAM. Jak mówiła dziekan Wydziału Anglistyki, prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk, podczas otwarcia konferencji, jej motywem przewodnim jest ewolucja języka i jej perspektywy: – Ewolucja języka zawiera w sobie praktycznie wszystkie dziedziny lingwistyki – dodała dziekan prof. Dziubalska-Kołaczyk.

Więcej...
Ostatni moment dla niezdecydowanych
Wiadomość, opublikowana 13-09-2018

To już ostatnie dni dodatkowej rekrutacji w UAM, ale jeszcze zostały wolne miejsca na niektórych  kierunkach.

Więcej...
Fascynujący świat mięczaków
Wiadomość, opublikowana 12-09-2018

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. UAM Andrzej Lesicki,jest biologiem, specjalistą z zakresu fizjologii zwierząt i biologii komórki. W pracy badawczej zajmuje się m.in. takimi zagadnieniami jak: regulacja metabolizmu cukrowców w tkankach zwierząt bezkręgowych czy funkcje białek błon komórkowych. Obiektem badań są m.in. mięczaki, w pracy badawczej zajmuje się również wykorzystaniem technik biologii molekularnej w klasyfikacji ślimaków płucodysznych. Jest więc też malakologiem i dlatego od 13 września br. weźmie udział w 34 Seminarium Malakologów Polskich w Toruniu. Zapytaliśmy Rektora o kilka komentarzy związanych z tą konferencją naukowa.

Więcej...
Oświadczenie Rektora UAM
Wiadomość, opublikowana 12-09-2018

Szanowni Państwo,
w nawiązaniu do artykułu z Gazety Wyborczej Poznań z dnia 12 września 2018 roku informuję, że w piątek 7 września br. spotkałem się z rektorami czterech poznańskich uniwersytetów: Medycznego, Przyrodniczego, Ekonomicznego i Akademii Wychowania Fizycznego, by porozmawiać o perspektywie federacji tych uczelni na podstawie przepisów prawnych zawartych w zapisach nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Podkreślam słowo „federacji”. Każdy z partnerów byłby nadal odrębną uczelnią, ze swoim rektorem, senatem (zapewne radą uczelni), statutem, strukturą, etc. Tworzylibyśmy federację, która przyczyniłaby się – jak zakładamy – do poprawy wizerunku Poznania jako ośrodka naukowego i stworzyłaby nowe perspektywy wejścia w struktury sieci uniwersytetów europejskich. Na spotkaniu ustaliliśmy jedynie to, że zaczynamy rozmowy i analizy, które pokażą w przyszłości, czy zamysł ten jest trafny. Jeszcze raz podkreślam, że mówiliśmy o federacji, więc wszelkie analogie do wejścia Collegium Medicum w strukturę Uniwersytetu Jagiellońskiego czy utworzenia Wydziału Teologicznego UAM na bazie Papieskiego Wydziału Teologicznego, a nawet nawiązywanie do wspólnej inauguracji roku akademickiego w Poznaniu w 2013 roku – są nietrafne, gdyż wówczas możliwe były jedynie fuzje, „wchłonięcia”, etc. Dzisiaj pojawiają się już inne możliwości, dlatego ustaliliśmy, że rozpoczynamy dopiero dyskusje z własnymi społecznościami, a informację upowszechnimy przy okazji inauguracji roku akademickiego 2018/2019. Szkoda, że nie udało mi się przekazać Państwu tych informacji, zanim dotarli do nich dziennikarze…

Więcej...
Wyzwania rozwoju lokalnego i regionalnego – konferencja Baltic University Programme
Wiadomość, opublikowana 12-09-2018

Baltic University Programme to sieć blisko 230 uniwersytetów oraz innych instytucji nauki z krajów w regionie Morza Bałtyckiego. Współpraca koncentruje się wokół kwestii zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i demokracji w regionie Morza Bałtyckiego. Celem programu jest wspieranie kluczowej roli uniwersytetów w demokratycznym, pokojowym i zrównoważonym rozwoju. Od jutra do14 września, na UAM oraz WSB odbędzie się konferencja BUP, zatytułowana: „Current Challenges of Local and Regional Development”. Inauguracja konferencji odbyła się 12 września, o godz. 9:30, w Auli Lubrańskiego Collegium Minus. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 34 uczelni z 11 Państw regionu Morza Bałtyckiego.

Więcej...
Prestiżowa nagroda dla studentów z UAM
Wiadomość, opublikowana 11-09-2018

Outstanding European Student Chapter Award to wyróżnienie, które otrzymali członkowie Koła Naukowego działającego przy Instytucie Geologii UAM. Młodzi ludzie zajmujący się tematyką geologii naftowej zostali nagrodzeni prestiżowym certyfikatem.

Więcej...
Uroczyste urodziny w Wilnie
Wiadomość, opublikowana 10-09-2018

W poniedziałek 10 września, Rektor UAM. prof. Andrzej Lesicki wziął udział w Wilnie w uroczystym otwarciu Międzynarodowych Obchodów 250. rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego.

Więcej...
Multikonferencja informatyczna FedCSIS na UAM
Wiadomość, opublikowana 10-09-2018

10 września, w Auli prof. Ziembińskiego na Wydziale Prawa i Administracji UAM, o godz. 11:00, zostanie zainagurowane międzynarodowe forum: „Federated Conference on Computer Science and Information Systems”. Forum zachęca naukowców z całego świata do przekazywania wyników swoich badań i uczestnictwa w dyskusjach poświęconych ich zainteresowaniom naukowym i zawodowym w zakresie informatyki i systemów informatycznych.

Więcej...
Kolejny rok Uniwersytetu Otwartego UAM
Wiadomość, opublikowana 07-09-2018

Uniwersytet Otwarty UAM znalazł już swoje miejsce w życiu uczelni. Od października 2016 roku, kiedy rozpoczęły się pierwsze zajęcia, do dzisiaj, uruchomionych zostało 118 kursów dla blisko trzech tysięcy słuchaczy. UO rozpoczyna więc trzeci rok działalności.

Więcej...
Rektor UAM na XX-leciu PWSZ w Koninie
Wiadomość, opublikowana 06-09-2018

20-lecie swojego istnienia obchodzi Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Z tej okazji w uroczystym posiedzeniu Senatu tej uczelni uczestniczył Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki. Od dziś, 6 września Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa jest również gospodarzem XXIX Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Publicznych Szkół Zawodowych, które potrwa do 8 września. W sesji plenarnej udział wziął także  Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki.

Więcej...
Most naukowy nad Odrą – Viadrina i UAM wspólnie stawiają czoło wyzwaniom społeczeństwa cyfrowego
Wiadomość, opublikowana 06-09-2018

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu planują współpracę w ramach projektu pod nazwą „European New School for Digital Studies” w Collegium Polonicum w Słubicach.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.