Informacje prasowe - wszystkie

„Czy wszystko może zostać śmieciem?”– Garbage Studies na Wydziale Historycznym UAM
Wiadomość, opublikowana 24-04-2018

W dniach 25-27 kwietnia 2018 r., na Wydziale Historycznym UAM, odbędzie się ogólnopolska, studencko-doktorancka konferencja naukowa: „Garbage Studies. Kulturowe i ekologiczne aspekty śmieci”. Wydarzenie organizowane jest przez Studenckie Koło Naukowe Etnologów im. Bronisława Piłsudskiego, Studenckie Koło Naukowe Wschodoznawców UAM oraz Studenckie Koło Naukowe Archeologów UAM.

Więcej...
Poznańska Nagroda Literacka – znamy laureatkę i nominowanych!
Wiadomość, opublikowana 24-04-2018

24 kwietnia, w Gabinecie Rektora UAM, poznaliśmy laureatkę Nagrody im. Adama Mickiewicza, która jest częścią Poznańskiej Nagrody Literackiej. Wyróżnienie zdobyła Anna Bikont, dziennikarka i pisarka, za książkę „Sendlerowa. W ukryciu”. Ogłoszone zostały także nazwiska trzech nominowanych do Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka. Są to: Szczepan Kopyt – jeden z najgłośniejszych i najwyżej cenionych poetów młodego pokolenia, autor kilku książek poetyckich i płyt muzycznych, Wiktor Marzec – socjolog i filozof oraz Ilona Witkowska – polska poetka. Uroczysta gala z wręczeniem Nagrody im. Adama Mickiewicza i ogłoszeniem nazwiska tegorocznego stypendysty odbędzie się 25 maja w Centrum Kultury Zamek o 19.00.

Więcej...
Nieznane grafiki Stanisława Mrowińskiego na Wydziale Biologii
Wiadomość, opublikowana 23-04-2018

Pierwsza publiczna prezentacja nieznanych grafik Stanisława Mrowińskiego, odbędzie się 24 kwietnia o godz. 16:00, na Wydziale Biologii UAM, podczas wernisażu wystawy: „Ptaki w rysunkach Stanisława Mrowińskiego”. Wystawę będzie można odwiedzać do 31 maja 2018 r.

Więcej...
Studenci prawa z 16 miast zmierzą się na słowa w Konkursie Krasomówczym
Wiadomość, opublikowana 23-04-2018

24kwietnia w Sali Lubrańskiego w Collegium Minus odbędzie się XXII OgólnopolskiKonkurs Krasomówczy im. Joanny Agackiej-Indeckiej. Studenci w parachzaprezentują mowy kończące postępowania z wybranych przez siebie dziedzinprawa. Poprawność wypowiedzi oraz aspekt krasomówstwa oceni Jury, w składktórego wejdą przedstawiciele samorządów prawniczych oraz profesorowie prawa.

Więcej...
Kryzysy współczesnego świata na WNPID.
Wiadomość, opublikowana 20-04-2018

Współczesne kryzysy militarno-polityczne, kryzys w dyskursie medialnym oraz wyzwania dla świata XXI w., to tylko niektóre z tematów, które zostaną podjęte podczas Konferencji "Kryzysy współczesnego świata. Różne ujęcia problemów globalnych", która rozpocznie się w piątek 20 kwietnia o godzinie 9.00  na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Poznańska Nagroda Literacka 2018 – briefing!
Wiadomość, opublikowana 19-04-2018

Wybitna reporterka z książką o jednej z najważniejszych polskich postaci XX wieku – tyle możemy zdradzić w tej chwili na temat laureatki Nagrody im. Adama Mickiewicza. Jej nazwisko zostanie ogłoszone podczas briefingu, który odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 11:00, w Gabinecie Rektora UAM (Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1). Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Podczas tego spotkania ogłoszone zostaną także nazwiska trzech nominowanych do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka.

Więcej...
Po Londynie i Paryżu przyszedł czas na Poznań
Wiadomość, opublikowana 18-04-2018

W środę, 18.04, w Instytucie Filologii Romańskiej  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, swoją działalność zainaugurowało Centrum Studiów Katalońskich. Jest to  wspólne przedsięwzięcie UAM i Institut Ramon LLull, organizacji, która od lat zajmuje się promocją i rozpowszechnianiem wiedzy na temat języka i kultury  katalońskiej.

Więcej...
Bliskie spotkania z przybyszami z kosmosu i pierwszą w historii programistką - w niedzielę rusza XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki
Wiadomość, opublikowana 18-04-2018

Kim była pierwsza programistka? Czy możliwe są bliskie spotkania z przybyszami z kosmosu? Gdzie odnaleźć fantastyczne zwierzęta… ze średniowiecza i stworzyć swój pierwszy mural? W dniach 22-26 kwietnia, eksperci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz innych poznańskich uczelni wyższych, będą odpowiadać na te oraz wiele innych pytań z zakresu nauki i sztuki. XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, zostanie zainaugurowany wspólnie przez wszystkie uczelnie na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania „Wolny Dziedziniec”, przy placu Kolegiackim 17.

Więcej...
Pierwszy Festiwal Innowacji Społecznych na UAM!
Wiadomość, opublikowana 18-04-2018

19 kwietnia na Wydziale Nauk Politycznych i DziennikarstwaUAM, odbędzie się pierwszy Festiwal Innowacji Społecznych. Jest to nowainicjatywa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wspierana przezMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ma ona na celu promowanieinnowacyjnych rozwiązań społecznych w wielu dziedzinach życia. Podczaswydarzenia prezentowane będą projekty, działalność kół naukowych orazorganizacji pozarządowych. Festiwal adresowany jest do studentów poznańskichuczelni, naukowców, a także mieszkańców Poznania. Na warsztaty obowiązujerejestracja elektroniczna, której można dokonać przez stronę:www.fis.amu.edu.pl

Więcej...
Dokąd zaprowadzi nas sztuczna inteligencja?
Wiadomość, opublikowana 16-04-2018

W poniedziałek, 16 kwietnia o godz.17.00 odbędzie się VIII Debata Akademicka organizowana przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, pod patronatem obu Rektorów. Tym razem zatytułowana jest „Dokąd zaprowadzi nas sztuczna inteligencja?” Debata odbędzie się w CEUE UEP (SALA 4.1) przy ul. Towarowej 55.

Więcej...
SUCTI na UAM
Wiadomość, opublikowana 15-04-2018

SUCTI (Systemic University Change Towards Internationalization) to projekt finansowany w ramach programu Erasmus + Partnerstwo strategiczne i koordynowany przez Uniwersytet Rovira i Virgilii w Tarragonie przy współuczesnictwie 6 innych uczelni. W dniach 9-13.04 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się szkolenie Train the Trainres dla pracowników administracji uczelni wyższych.

Więcej...
Laureaci będą na pewno znakomici – obrady Kapituły Poznańskiej Nagrody Literackiej
Wiadomość, opublikowana 13-04-2018

W piątek, 13 kwietnia w UAM zebrała się Kapituła Poznańskiej Nagrody Literackiej. Nazwiska: laureata Nagrody im. Adama Mickiewicza oraz trzech osób nominowanych do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka ogłoszone zostaną we wtorek 24 kwietnia o 11.00, w Gabinecie Rektora (Collegium Minus UAM, ul. Wieniawskiego 1). Uroczysta gala z wręczeniem nagród i ogłoszeniem nazwiska tegorocznego stypendysty odbędzie się 25 maja w Centrum Kultury Zamek.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.