Informacje prasowe - wszystkie

Laureaci będą na pewno znakomici – obrady Kapituły Poznańskiej Nagrody Literackiej
Wiadomość, opublikowana 13-04-2018

W piątek, 13 kwietnia w UAM zebrała się Kapituła Poznańskiej Nagrody Literackiej. Nazwiska: laureata Nagrody im. Adama Mickiewicza oraz trzech osób nominowanych do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka ogłoszone zostaną we wtorek 24 kwietnia o 11.00, w Gabinecie Rektora (Collegium Minus UAM, ul. Wieniawskiego 1). Uroczysta gala z wręczeniem nagród i ogłoszeniem nazwiska tegorocznego stypendysty odbędzie się 25 maja w Centrum Kultury Zamek.

Więcej...
PRZYSTANEK ALASKA
Wiadomość, opublikowana 16-04-2018

– Na Alasce dominuje przyroda To jest jej miejsce i dobrze, że są jeszcze takie obszary na Ziemi, gdzie to natura jest ponad człowiekiem – mówi dr Agata Buchwał z Zakładu Badan Kriosfery UAM, która spędziła 3 lata na Alasce, podczas których prowadziła badania naukowe w ramach stypendium Fulbright’a i Mobilność Plus MNiSW.

Więcej...
Język w Poznaniu. X Konferencja Naukowa na UAM
Wiadomość, opublikowana 12-04-2018

Konferencja „Język w Poznaniu” to spotkanie młodych naukowców z całej Polski, którzy podczas krótkich wystąpień mają szansę podzielić się z innymi swoimi zainteresowaniami i przemyśleniami językoznawczymi oraz przedstawić wyniki badań własnych. Całość stanowi forum wymiany poglądów i doświadczeń dotyczących przede wszystkim języka.

Więcej...
Dzień „gorzkiej wody”, czyli o tym, czy można przedawkować czekoladę
Wiadomość, opublikowana 12-04-2018

12 kwietnia to Dzień Czekolady. Smakołyk tak bardzo obecny w naszym życiu, że rzadko kiedy zastanawiamy się, skąd się wziął, a także czy nam pomaga, czy szkodzi. W odkryciu tajemnic czekolady, pomógł prof. Jerzy Langer z Pracowni Fizykochemii Materiałów i Nanotechnologii.

Więcej...
SciVal Forum Polska na UAM
Wiadomość, opublikowana 11-04-2018

11 kwietnia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbyło się spotkanie środowiskowe SciVal Forum Polska, organizowane przez Elsevier i Fundację edukacyjną „Perspektywy”. Seminarium dotyczyło nowego narzędzia analitycznego SciVal, które zostało udostępnione polskim uczelniom przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej...
Jednak słuchamy radia!
Wiadomość, opublikowana 11-04-2018

11 kwietnia obchodzony jest Dzień Radia. To właśnie tego dnia w 1932 roku Stowarzyszenie Radiotechników Polskich przyjęło dokument w sprawie ustawy radiotelegraficznej.

Więcej...
„Studia z przyszłością” na UAM!
Wiadomość, opublikowana 11-04-2018

W poniedziałek, 9 kwietnia 2018 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk pod Warszawą odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”, organizowana przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC.

Więcej...
12 najlepszych studentek z Prince Sultan University na UAM!
Wiadomość, opublikowana 09-04-2018

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przebywa delegacja z Prince Sultan University z Arabii Saudyjskiej. Studentki zobaczą nie tylko to, jak studiuje się na UAM, ale także poznają polską kulturę i zwiedzają zabytki Wielkopolski.

Więcej...
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wyróżnia Wydział Biologii UAM
Wiadomość, opublikowana 09-04-2018

28 uczelni i instytutów naukowych z całej Polski otrzyma dofinansowanie na realizację wysokiej jakości interdyscyplinarnych programów studiów doktoranckich.

Więcej...
„Z Uniwersytetem Poznańskim jestem związana od zawsze” – medal Homini Vere Academico dla prof. Hanny Kóčki-Krenz
Wiadomość, opublikowana 05-04-2018

W czwartek 5 kwietnia 2018 r., profesor Hanna Kóčka-Krenz została uhonorowana Medalem Homini Vere Academico. Medal przyznawany jest przez Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza od 2013 roku za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne.

Więcej...
Granda u Rektora
Wiadomość, opublikowana 04-04-2018

Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki, zaprosił do swojego Gabinetu studentów tworzących Teatr Granda UAM, który podczas V Festiwalu Teatrów Studenckich START zdobył Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności. JM Rektor pogratulował zwycięskich występów zespołowi oraz jego opiekunce, dr Magdalenie Grendzie.

Więcej...
Rzeczpospolita ubezpieczonych
Wiadomość, opublikowana 05-04-2018

6 kwietnia o godzinie 13:30, w Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbędzie się wernisaż wystawy „Rzeczpospolita ubezpieczona”. Kuratorem wystawy jest Magdalena Lewandowska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wystawa prezentuje najważniejsze etapy rozwoju systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz historię ZUS na tle dziejów państwa i społeczeństwa polskiego. Narrację wzbogacają zdjęcia, plakaty oraz cytaty z prasy, publikacji naukowych, dokumentów i wspomnień pracowników.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.