Informacje prasowe - wszystkie

Majówka w Botaniku
Wiadomość, opublikowana 27-04-2018

Od 1 do 3 maja Ogród Botaniczny UAM zaprasza na majówkę! W ostatnich latach, Majówka w Botaniku wpisała się w kalendarz poznańskich imprez i cieszy się olbrzymim powodzeniem wśród mieszkańców miasta. Poniżej przedstawiamy program wydarzenia:

Więcej...
Finał II Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM im. Piotra Wójciaka
Wiadomość, opublikowana 26-04-2018

W ramach XXI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki oraz Dekady Jubileuszowej UAM dniu 25.04.2018 roku na Wydziale Studiów Edukacyjnych odbył się finał II Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu „Studenckie impresje” pt. „Źródła tożsamości”. Organizatorem wydarzenia był Zakład Edukacji Artystycznej kierowany przez prof. dr hab. Lidię Suchanek. Konkurs objął honorowym patronatem JM Rektor UAM prof. dr hab. Andrzej Lesicki, który ufundował pierwszą nagrodę - rower.

Więcej...
Festiwal Innowacji Społecznych - relacja
Wiadomość, opublikowana 26-04-2018

19 kwietnia 2018 r., na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, odbył się pierwszy Festiwal Innowacji Społecznych UAM. Poniżej podsumowanie organizatorek, Anny Schmidt-Fiedler oraz Joanny Morawskiej-Jancelewicz:

Więcej...
Goście z Akademii Humanistyczno-Pedagogicznej w Chemilnickim na UAM
Wiadomość, opublikowana 26-04-2018

Gościem JMR prof. Andrzeja Lesickiego była w środę Rektor Akademii Humanistyczno-Pedagogicznej w Chmielnickim na Ukrainie prof. Inna Szorobura. W listopadzie ubiegłego roku UAM i ukraińska uczelnia podpisała umowę o współpracy akademickiej.

Więcej...
Poznańska Nagroda Literacka – znamy laureatkę i nominowanych!
Wiadomość, opublikowana 24-04-2018

24 kwietnia, w Gabinecie Rektora UAM, poznaliśmy laureatkę Nagrody im. Adama Mickiewicza, która jest częścią Poznańskiej Nagrody Literackiej. Wyróżnienie zdobyła Anna Bikont, dziennikarka i pisarka, za książkę „Sendlerowa. W ukryciu”. Ogłoszone zostały także nazwiska trzech nominowanych do Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka. Są to: Szczepan Kopyt – jeden z najgłośniejszych i najwyżej cenionych poetów młodego pokolenia, autor kilku książek poetyckich i płyt muzycznych, Wiktor Marzec – socjolog i filozof oraz Ilona Witkowska – polska poetka. Uroczysta gala z wręczeniem Nagrody im. Adama Mickiewicza i ogłoszeniem nazwiska tegorocznego stypendysty odbędzie się 25 maja w Centrum Kultury Zamek o 19.00.

Więcej...
Nieznane grafiki Stanisława Mrowińskiego na Wydziale Biologii
Wiadomość, opublikowana 23-04-2018

Pierwsza publiczna prezentacja nieznanych grafik Stanisława Mrowińskiego, odbędzie się 24 kwietnia o godz. 16:00, na Wydziale Biologii UAM, podczas wernisażu wystawy: „Ptaki w rysunkach Stanisława Mrowińskiego”. Wystawę będzie można odwiedzać do 31 maja 2018 r.

Więcej...
Studenci prawa z 16 miast zmierzą się na słowa w Konkursie Krasomówczym
Wiadomość, opublikowana 23-04-2018

24kwietnia w Sali Lubrańskiego w Collegium Minus odbędzie się XXII OgólnopolskiKonkurs Krasomówczy im. Joanny Agackiej-Indeckiej. Studenci w parachzaprezentują mowy kończące postępowania z wybranych przez siebie dziedzinprawa. Poprawność wypowiedzi oraz aspekt krasomówstwa oceni Jury, w składktórego wejdą przedstawiciele samorządów prawniczych oraz profesorowie prawa.

Więcej...
Kryzysy współczesnego świata na WNPID.
Wiadomość, opublikowana 20-04-2018

Współczesne kryzysy militarno-polityczne, kryzys w dyskursie medialnym oraz wyzwania dla świata XXI w., to tylko niektóre z tematów, które zostaną podjęte podczas Konferencji "Kryzysy współczesnego świata. Różne ujęcia problemów globalnych", która rozpocznie się w piątek 20 kwietnia o godzinie 9.00  na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Poznańska Nagroda Literacka 2018 – briefing!
Wiadomość, opublikowana 19-04-2018

Wybitna reporterka z książką o jednej z najważniejszych polskich postaci XX wieku – tyle możemy zdradzić w tej chwili na temat laureatki Nagrody im. Adama Mickiewicza. Jej nazwisko zostanie ogłoszone podczas briefingu, który odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 11:00, w Gabinecie Rektora UAM (Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1). Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Podczas tego spotkania ogłoszone zostaną także nazwiska trzech nominowanych do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka.

Więcej...
Po Londynie i Paryżu przyszedł czas na Poznań
Wiadomość, opublikowana 18-04-2018

W środę, 18.04, w Instytucie Filologii Romańskiej  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, swoją działalność zainaugurowało Centrum Studiów Katalońskich. Jest to  wspólne przedsięwzięcie UAM i Institut Ramon LLull, organizacji, która od lat zajmuje się promocją i rozpowszechnianiem wiedzy na temat języka i kultury  katalońskiej.

Więcej...
Bliskie spotkania z przybyszami z kosmosu i pierwszą w historii programistką - w niedzielę rusza XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki
Wiadomość, opublikowana 18-04-2018

Kim była pierwsza programistka? Czy możliwe są bliskie spotkania z przybyszami z kosmosu? Gdzie odnaleźć fantastyczne zwierzęta… ze średniowiecza i stworzyć swój pierwszy mural? W dniach 22-26 kwietnia, eksperci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz innych poznańskich uczelni wyższych, będą odpowiadać na te oraz wiele innych pytań z zakresu nauki i sztuki. XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, zostanie zainaugurowany wspólnie przez wszystkie uczelnie na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania „Wolny Dziedziniec”, przy placu Kolegiackim 17.

Więcej...
Pierwszy Festiwal Innowacji Społecznych na UAM!
Wiadomość, opublikowana 18-04-2018

19 kwietnia na Wydziale Nauk Politycznych i DziennikarstwaUAM, odbędzie się pierwszy Festiwal Innowacji Społecznych. Jest to nowainicjatywa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wspierana przezMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ma ona na celu promowanieinnowacyjnych rozwiązań społecznych w wielu dziedzinach życia. Podczaswydarzenia prezentowane będą projekty, działalność kół naukowych orazorganizacji pozarządowych. Festiwal adresowany jest do studentów poznańskichuczelni, naukowców, a także mieszkańców Poznania. Na warsztaty obowiązujerejestracja elektroniczna, której można dokonać przez stronę:www.fis.amu.edu.pl

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.