A propos wycinki drzew...
Wiadomość, opublikowana 09-03-2017

W ostatnim czasie, podobnie jak do mediów, także do władz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu docierają sygnały o wycinaniu drzew. Sygnały pochodzą zarówno od właścicieli działek sąsiadujących z terenami, na których trwa wycinka, a które graniczą z terenami Uniwersytetu, jak i od samych pracowników UAM. Taka wycinka prowadzona jest właśnie pomiędzy ul. Maków Polnych a ul. Zagajnikową na terenach zielonych położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM na Morasku. Władze Uniwersytetu szanują prawo własności i możliwość zarządzania prywatnym terenem. Przestrzegają jednak przed podejmowaniem takich działań oraz apelują o zwrócenie uwagi, jak wpłynie to na środowisko naturalne i walory krajobrazowe terenów zielonych, których w Poznaniu i wokół niego coraz mniej.