Studentka UAM będzie reprezentować Polskę w konkursie o Europejską Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży
Wiadomość, opublikowana 16-03-2017

Gabriela Jelonek, studentka ostatniego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, zwyciężyła w krajowych eliminacjach konkursu o Europejską Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży. Za najlepszy jury uznało jej cykl audycji w języku angielskim pt.: „Erasmus evening”, który — jak mówi autorka — propaguje wzajemne zrozumienie na szczeblu europejskim i międzynarodowym, budzi wspólne poczucie europejskiej tożsamości i integracji, a także proponuje wzorce postępowania młodym ludziom w Europie. Daje też praktyczne przykłady współżycia Europejczyków jako jednej wspólnoty.

Cykl audycji emitowany był w uniwersyteckim Radiu Meteor.

Laureatka nie ukrywa zadowolenia: - Jestem zaszczycona i niesamowicie dumna! Ogromnie podziękowania należą się też tym, którzy przyczynili się do powstania „Erasmus evening” - także całej ekipie Radia Meteor UAM za to, że moje pomysły, choć często trudne w realizacji, spotykały się z entuzjazmem i było to dla mnie miejsce, gdzie mogłam realizować wszystkie, nawet najśmielsze, kreatywne projekty! 1,5 roku często ciężkiej, ale jakże przyjemnej pracy nad tym projektem, siedzenia w studiu i montowania programu po nocach opłaciło się! Teraz pozostaje trzymać kciuki, żeby Europie ta audycja też się spodobała.

Laureata Europejskiej Nagrody im. Karola Wielkiego dla Młodzieży poznamy 23 maja 2017 roku w Akwizgranie podczas spotkania zwycięzców konkursu z 28 państw UE.