Zdobyć wiedzę na targach
Wiadomość, opublikowana 20-03-2017

Doświadczenia chemiczne na żywo oraz Obwoźna Czytelnia Komiksów - takie atrakcje czekają na osoby, które w dniach 24-26 marca odwiedzą teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. To właśnie tam odbędą się Targi Edukacyjne oraz 21. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej.

Na stoisku UAM w ramach Targów Edukacyjnych pojawią się Ambasadorowie, czyli studenci prezentujący ofertę edukacyjną swoich wydziałów. Kandydaci, którzy zastanawiają się nad wyborem Uniwersytetu, będą mogli dowiedzieć się jakie przedmioty muszą zdać na maturze, jakie są progi punktowe a także - co równie ważne – jaka jest atmosfera na studiach. Dodatkowo, w ramach pokazów zaplanowano zajęcia Zumby, prezentacje kół naukowych czy Kuriera Akademickiego, a nawet pokaz doświadczeń chemicznych i koncert studentów z Kalisza.

Podczas 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej ogłoszone będą wyniki konkursów: na Najlepszą Książkę Akademicką, o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. księdza Edwarda Pudełki oraz na Najlepszą Książkę Popularnonaukową. Przedstawiciele Samorządu Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM wezmą udział w panelu czytelniczym pod hasłem „WFPiK czyta dzieciom”, podczas którego przybliżą młodym słuchaczom wybrane przez siebie opowiadania, baśnie, fragmenty powieści i wiersze. Miłośnicy połączenia tekstu z obrazem będą natomiast mogli skorzystać z Obwoźnej Czytelni Komiksów. Na stoisku można będzie obejrzeć i poczytać najciekawsze albumy komiksowe z największego zbioru powieści rysunkowych w Polsce będącego własnością Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. To propozycja dla wszystkich, którzy podczas oglądania targowych atrakcji potrzebują chwili zatrzymania i relaksu na wygodnej pufie, z komiksem w dłoni. Na stoisku będzie można również poznać ofertę wydawniczą Biblioteki.

Program 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej znajduje się w załączniku.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Książkiewicz