Coraz bliżej Juwenalia
Wiadomość, opublikowana 20-03-2017

Ruszyły przygotowania do tegorocznych Juwenaliów w Pile. W poniedziałek, o godzinie 12:00 w Sali Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica podpisano porozumienie w sprawie organizacji pilskiej żakinady. W spotkaniu wzięły udział władze uczelni, w tym przedstawiciele Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Ośrodka Zamiejscowego w Pile, studenci oraz przedstawiciele Urzędu Miasta. „Juwenalia Pilskich Uczelni 2017” potrwają dwa dni: 27 oraz 28 maja w Parku na Wyspie.

W programie przewidywany jest występ DJ’a Mańka, zespołu Mikesh, Bethel oraz DonGuralesko. Studenci będą mogli również wziąć udział w grze terenowej oraz w wydarzeniu pod nazwą Kolor Fest.

W Poznaniu natomiast studenckie święto potrwa od 25 do 28 maja. Jak co roku, studenci uczelni zrzeszonych w Porozumieniu Samorządów Studenckich Uczelni Poznańskich (PSSUP), Porozumieniu Samorządów Studenckich Niepublicznych Uczelni Poznańskich oraz Fundacji Jeden Uniwersytet pracują nad festiwalem i dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom żaków.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska