News Literacy Summer Institute in Poznań
Wiadomość, opublikowana 10-07-2017

10 lipca na WNPiD ruszyła letnia szkoła News Literacy Summer Institute in Poznań, która w tym roku potrwa do 13 lipca. Ma ona na celu rozwój umiejętności pozwalających krytycznie analizować treści w mediach, co pozwala unikać manipulacji. Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach tego programu gości 15 uczestniczek i uczestników z krajów takich, jak: Armenia, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Macedonia, Mołdawia, Serbia i Ukraina.

Pierwsze zajęcia News Literacy poprowadził Richard Hornik (wykładowca Szkoły Dziennikarstwa SBU oraz Dyrektor Partnerstw Zagranicznych Centrum News Literacy w Nowym Jorku). W kolejnych dniach uczestniczki i uczestnicy wezmą udział również w zajęciach prowadzonych przez wykładowców z WNPiD UAM.

Wizyta Richarda Hornika jest efektem współpracy wydziału z Centrum News Literacy Uniwersytetu Stony Brook (stan Nowy Jork). Centrum News Literacy, działające na WNPiD UAM pod kierownictwem Prorektora UAM prof. dr hab. Tadeusza Wallasa, od dwóch lat popularyzuje amerykański program głównie na terenach Kaukazu, Europy Wschodniej i Azji Centralnej.