Woda to życie
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

12 stycznia 2018 r., na Wydziale Biologii UAM odbędzie się VII Noc Biologów. W tym roku hasło przewodnie wydarzenia brzmi: „Woda to życie”. W Nocy Biologów można będzie uczestniczyć od godz. 9:00 do 14:00 w Ogrodzie Botanicznym UAM oraz w Collegium Biologicum od godz. 16:00 do 22:00. W programie przewidziane są wycieczki, warsztaty, gra edukacyjna, laboratoria, wykłady oraz koncert muzyki przyrodniczej.

Uczestnicy Nocy Biologów dowiedzą się m.in. tego czy małże mogą być wskaźnikami zanieczyszczenia wody, „ile” życia mieści się w kropli wody, a także tego, jak nie lać wody na maturze. Ponadto, zorganizowane zostaną zajęcia, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród odwiedzających Noc Biologów: CSI – Kryminalne zagadki Wydziału Biologii, Tajemnice seryjnych morderców, DNA od kuchni czy nowotwory pod lupą. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Poznania oraz Rektor UAM.