Premiera nowego filmu promocyjnego UAM!
Wiadomość, opublikowana 31-01-2018

Ponad dwa miesiące zdjęć, kilkudziesięciu statystów i kultowe sceny znane ze srebrnego ekranu – jest już nowy film promocyjny UAM.

Za jego reżyserię, produkcję i montaż odpowiada Butik Kreatywny „Guzikowcy”, czyli duet Radosław Wysocki i Piotr Maciejewski. Zdjęcia nagrywano od czerwca do  sierpnia 2017, nie tylko w budynkach UAM, na poznańskim lotnisku Ławica, ale również w Wenecji. Główne role zagrali studenci Uniwersytetu, wśród nich znalazła się też studentka z Turcji, przebywająca na Erasmusie. W filmie wzięli udział także aktorzy poznańskich teatrów: Paweł Binkowski i Piotr Kaźmierczak. Chętnie swoją pomocą służyło też kilkudziesięciu statystów, również studentów UAM. Film pokazuje Uniwersytet, jako miejsce realizowania pasji i początek przygody życia. W scenariuszu wykorzystano sceny ze znanych filmowych przebojów kinowych, których odgadnięcie może być ciekawą zabawą! Film kierowany jest do kandydatów, chcących podjąć studia w UAM. Obejrzała go m.in. publiczność, zgromadzona podczas Gali Perspektyw, można go obejrzeć także na kanale YT i w mediach społecznościowych.

Film z audiodeskrypcją: