Jedna z najlepszych prac magisterskich w Polsce powstała na UAM
Wiadomość, opublikowana 06-03-2018

Krzysztof Grządzielski, absolwent kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa zajął II miejsce w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach Medi@stery. Obroniona w październiku ubiegłego roku praca pt. „Radio Emaus jako przykład medium lokalnego o profilu społeczno-religijnym" została napisana pod kierunkiem prof. Ryszarda Kowalczyka. Jej temat związany jest z radiofonią lokalną i istniejącą od 23 lat rozgłośnią archidiecezji poznańskiej. Jako samodzielna, niesformatowana stacja jest częścią katolickiej radiofonii lokalnej, która stanowi istotny odsetek wśród wszystkich polskich stacji radiowych.

Uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom konkursu odbędzie się 13 kwietnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Ogólnopolski Konkurs Na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach Medi@stery został zainicjowany w celu promowania najwybitniejszych prac absolwentów magisterskich studiów dziennikarskich. Zgodnie z ideą zawartą w nazwie, Medi@stery mają zbierać wyróżniające się rozprawy poświęcone problematyce medioznawczej, by torować drogę indywidualnym, twórczym i merytorycznie wartościowym dokonaniom.